Guts and Glory

Guts and Glory

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HakJak Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.07.2018
Europa:
19.07.2018
Producent:
HakJak Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.07.2018
Europa:
19.07.2018

Guts and Glory - opis gry

Guts and Glory  to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio HakJak Productions i wydana przez tinyBuild. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach w programie wczesnego dostępu, a potem trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra opiera się na dość oryginalnych założeniach, przypominając trochę Pain wydane na PlayStation 3 w 2007 roku. O ile tam jednak chodziło o jak najbardziej efektowne poobijanie naszej postaci, o tyle w produkcji HakJak jest na odwrót - podopieczni muszą omijać szereg niebezpiecznych przeszkód porozmieszczanych na rozmaitych planszach. Założenia są następujące: zwyczajni ludzie (często uosobienie takich lub innych stereotypów) biorą udział w najbardziej szalonym programie na świecie, stawiając na szali swoje życie (pomysł jest jednak przedstawiony z dużym przymrużeniem oka).

Do wyboru mamy osiem pojazdów, między innymi rower, samochód, motocykl lub quad. Jak wspomniano powyżej, zadanie jest (w teorii) bardzo proste. Musimy pokonać tor najeżony przeszkodami, zaliczając po drodze checkpointy. Przeszkody bywają różne, jak chociażby deski nabite gwoździami, belki, kręcące się piły lub ostrzał artyleryjski.  Zmagania mogą urozmaicić zadania poboczne, na przykład rozjeżdżanie przechodniów czy niszczenie mienia. Otoczenie jest w dużym stopniu zniszczalne.

Wszystkich torów przeszkód było na początek ponad siedemdziesiąt. Gra oferuje też jednak edytor, który pozwala nam tworzyć własne levele lub pobierać z internetu te tworzone przez innych graczy.

Co warto dodać, do produkcji gry zaangażowani zostali popularni youtuberzy, którzy w Guts and Glory wystąpili gościnnie i dostarczyli efekty audio.

Wideo - Guts and Glory

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper