Judge Dredd

Judge Dredd

4,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 4.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
11.1997
Europa:
11.1997
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
11.1997
Europa:
11.1997

Judge Dredd - opis gry

Judge Dredd to strzelanina ‘na szynach’ wyprodukowana przez brytyjską ekipę Gremlin Interactive i wydana przez Activision na PlayStation. Gra powstała na podstawie komiksu, a nie filmu o tym samym tytule z Sylvestrem Stallone w roli głównej.

Akcja toczy się w dalszej przyszłości w mieście o nazwie Mega-City One. Nieznany sprawca porwał zakładników, w tym samego burmistrza. Siły porządkowe wysyłają na miejsce liczne oddziały, ale straty okazują się zatrważające - siedemnastu sędziów (którzy w uniwersum filmu/gry/komiksu pełnią rolę policjantów, sędziów i prokuratorów jednym) straciło życie. Terrorysta twierdzi, że dopuści do siebie tylko jedną osobę - sędziego Dredda.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja studia Gremlin to klasyczna strzelanina na szynach. Nasz podopieczny porusza się tu po wyznaczonej przez twórców ścieżce eliminując wszystko, co mu się napatoczy pod lufę. Dredd ściera się ze zwykłymi bandziorami oraz z cięższym sprzętem do nich należącym. Od czasu do czasu dochodzi też do starć z bossami. Grać możemy na zwykłym padzie lub z lightgunem w łapie.

 

Na przejście czeka czternaście plansz. Dredd posiada do swojej dyspozycji zwykłego gnata, ale w zmaganiach pomagają mu także dopałki pod postacią rakiet, które oczyszczają cały ekran z przeciwników. Rzecz przydatna, bowiem przestępcy są dość wytrzymali i potrzebują kilku kulek, by kopnąć w kalendarz. Gdzieniegdzie pojawiają się też interaktywne elementy otoczenia oraz bezbronni cywile. Załatwienie zbyt dużej liczby tych drugich automatycznie kończy zmagania sędziego.

 

Pomiędzy planszami pojawiają się filmowe wstawki, które rozwijają narrację. Nie występują w nich jednak aktorzy znani z filmu.

Wideo - Judge Dredd

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper