John Wick Hex

John Wick Hex

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
PS4 6.3
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bithell Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
08.10.2019
Europa:
08.10.2019
Producent:
Bithell Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
08.10.2019
Europa:
08.10.2019

John Wick Hex - opis gry

John Wick Hex to gra strategiczna wyprodukowana przez niezależne studio Bithell Games i wydana przez Good Shepherd Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach (Epic Games Store) oraz konsolach w późniejszym czasie.

Gra powstała na podstawie popularnych filmów sensacyjnych, w których Keanu Reeves wciela się w tytułową postać, byłego płatnego zabójcę na usługach rosyjskiej mafii. Produkcja Bithell Games opowiada jednak zupełnie nową historię, której akcja rozgrywa się jeszcze przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części filmowego cyklu. Główny bohater zmaga się z niejakim Hexem, zbuntowanym płatnym zabójcą, który jest przekonany, że John ponosi winę za to, iż jego ojciec stracił miejsce przy Wysokim Stole. Chcąc się zemścić, bierze on zakładników: Winstona i Charona. 

Dalsza część tekstu pod wideo

John Wick Hex, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest grą akcji, tylko strategią. Podczas zmagań w górnej części ekranu znajduje się linia czasu, która informuje nas, jakie czynności wykonają przeciwnicy Wicka. Posiadając tę wiedzę, musimy właściwie pokierować jego ruchami, wybierając odpowiednie czynności: zwykły atak, strzał bronią, porzucenie broni, unik itd. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Oprócz tego Wick posiada też różne rodzaje uzbrojenia i może korzystać ze specjalnych umiejętności, jeśli jest wystarczająco skupiony (jeśli zaś nie jest, skupienie można ‘zregenerować’, lecz wymaga to nieco cennego czasu). 

Poszczególne poziomy możemy przechodzić na wiele sposób, nie ma tu (jak mogłoby się wydawać) zastosowania metoda prób i błędów, by w końcu odkryć ten właściwy, zaplanowany przez twórców sposób działania. Ważną rolę odgrywa też “mgła wojny” zasłaniająca sporą część planszy. Z jednej strony utrudnia nam ona zadania, choć z drugiej można ją także wykorzystać do naszych potrzeb, ponieważ pole widzenia nieprzyjaciół znajdujących się w dalszej odległości także jest ograniczone. 

Co warto dodać, w produkcji Bithell Games tytułowemu bohaterowi nie użycza głosu Keanu Reevers. Zamiast tego John Wick w ogóle się nie odzywa. Głosów swoim postaciom użyczyli natomiast znani z filmów Ian McShane (Winston) i Lance Reddick (Charon). 

Wideo - John Wick Hex

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper