JoJo's Bizarre Adventure

JoJo's Bizarre Adventure

6,2
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.3
X360 6.2
PSone 6.0
DC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.08.2012
Europa:
21.08.2012
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.08.2012
Europa:
21.08.2012

JoJo's Bizarre Adventure - opis gry

JoJo’s Bizarre Adventure to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana prze Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na konsole - PlayStation, Dreamcast oraz (już jako reedycja HD) PlayStation 3 i Xbox 360. Gra powstała na bazie bardzo popularnej mangi autorstwa Hirohiko Arakiego.

Fabuła przedstawiona w grze skupia się na trzeciej części mangi pt. Stardust Crusaders. Głównym bohaterem jest Jotaro Kujo, nastolatek, który rozwija paranormalne zdolności zwane Stand. Od swojego dziadka dowiaduje się jednak, że jego zdolności to wynik knowań zaprzysięgłego wroga rodziny, wampira Dio Brando. W momencie gdy życie matki Jotaro staje się zagrożone ze względu na niemożność opanowania przez nią swojego Stand, Jotaro i dziadek Joseph ruszają z misją mającą na celu zgładzenie wampira.

Trzon rozgrywki JoJo nie odbiega od innych dwuwymiarowych mordobić. Podczas starcia na ekranie widnieje wskaźnik informujący o stanie zdrowia oraz ilości energii Stand podopiecznego, która wyróżnia produkcję na tle konkurencji. Stand, najogólniej rzecz ujmując, to emanacja energii bohaterów. ‘Włączenie’ go za pomocą stosownego przycisku sprawia, iż podopieczny zyskuje nowe możliwości. Może to być np. większa odporność na ataki, zwiększona siła czy dostęp do potężnych efekciarskich technik mogących poważniej nadwątlić przeciwnika. Stand w niektórych przypadkach jest nawet w stanie ‘oderwać’ się od swojego właściciela i działać na własną rękę.

Gra posiada standardowe jak na bijatykę warianty rozgrywki. Najważniejsze jest Story Mode, gdzie różne postacie znane z kart mangi staczają serię pojedynków, którym towarzyszy minimalistyczna fabuła luźno bazująca na dziele Arakiego. Na PlayStation dochodzi do tego jeszcze ekskluzywny Super Story Mode. Niezależnie od trybu, pomiędzy niektórymi pojedynkami bierzemy udział w urozmaicających zmagania minigrach.

Wersja HD oferuje z kolei sieciowy multiplayer oraz lepszą grafikę korzystającą z nowych filtrów.

Wideo - JoJo's Bizarre Adventure

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper