Darkstalkers Resurrection

Darkstalkers Resurrection

6,6
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.5
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.03.2013
Europa:
13.03.2013
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.03.2013
Europa:
13.03.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Darkstalkers: Resurection (PS3)
7.0
Recenzja: Darkstalkers: Resurection (PS3)

Darkstalkers Resurrection - opis gry

Darkstalkers Resurrection to wydanie zbiorcze dwóch gier z serii Darkstalkers. Składanka ukazała się na PS3 i Xbox 360. Za produkcję odpowiadało Iron Galaxy Studios.

Składanka oferuje dwie gry:

Dalsza część tekstu pod wideo

Night Warriors: Darkstalkers’ Revenge

Fabuła, podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej części, nie odgrywa w drugiej odsłonie Darkstalkers roli większej niż pretekstową. Rzecz sprowadza się tu koniec końców do tego samego. Świat zostaje zaatakowany przez istotę z kosmosu - Pyrona. Ziemia ma zostać pożarta, jednak na drodze staje mu grupa potworów.

Night Warriors: Darkstalkers’ Revenge to w znacznym stopniu rozbudowana część pierwsza. Tym razem do dyspozycji otrzymujemy czternaście grywalnych postaci - dwie zupełnie nowe oraz dwie, które w pierwowzorze nie były dostępne dla graczy.

Druga odsłona Darkstalkers doczekała się kilku zmian w rozgrywce względem jedynki. Największe novum to tzw. hunter chains, czyli możliwość budowania combosów, na które składają się coraz silniejsze ataki. Wraca również wskaźnik specjali, jednak tym razem działa on inaczej - jest podzielony na części, a te można zachowywać na dogodny moment (pasek nie kurczy się samoistnie jak w poprzedniku). Istnieją, warto dodać, dwa rodzaje specjali: ES Specials zużywające część wskaźnika i EX Specials zużywające cały pasek.

Gra posiada tylko dwa warianty rozgrywki: Arcade, czyli tutejszy odpowiednik trybu fabularnego, oraz Versus.

Darkstalkers 3

W Darkstalkers 3 pojawiają się postacie znane z dwóch poprzednich odsłon serii. Wyjątki są tylko trzy, choć zamiast nieobecnych pojawiły się cztery zupełnie nowe twarze. W grze nie mamy do czynienia z tradycyjnym podziałem na rundy. Zamiast tego zawodnicy dysponują oddzielnymi paskami energii (standardowo są dwa). Co więcej, prócz nich podczas rozgrywki uraczymy także specjalny wskaźnik pozwalający (po napełnieniu) odpalać tzw. EX combos. Są to potężniejsze, zdecydowanie bardziej widowiskowe ‘wersje’ specjalnych ataków.

“Trójka” wprowadza oczywiście kilka nowości do systemu walki znanego z poprzedników. Istnieje dla przykładu możliwość natychmiastowego ‘doskoczenia’ do przeciwnika (pursuit attack), który uprzednio został przez nas powalony. Nowa jest również mechanika Dark Force. W Darkstalkers 3 znajdziemy dwa jej rodzaje. Pierwszy to Dark Force Change pozwalający zmienić warunki na arenie, a przy tym zregenerować praktycznie każdą ilość zdrowia. Dark Force Power z kolei umożliwia wykorzystanie dodatkowych mocy, np. przyzwania pomocnika.

Oprawa graficzna obu gier została uwspółcześniona, dodano funkcje sieciowe (rywalizacja, lobby dla ośmiu osób, opcja dodawania replayów na YouTube), a także Vault, skarbiec, w którym znajdziemy galerie ilustracji, filmiki i inne atrakcje dla fanów cyklu.

Wideo - Darkstalkers Resurrection

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper