The Last Blade 2: Heart of the Samurai

The Last Blade 2: Heart of the Samurai

7,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PS Vita -
DC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.12.2000
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.12.2000

The Last Blade 2: Heart of the Samurai - opis gry

The Last Blade 2: Heart of the Samurai to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez SNK. Tytuł pierwotnie ukazał się na automatach i Neo Geo, a potem trafił też na Dreamasta oraz PlayStation 2 (na sprzęcie Sony gra była jednak częścią składanki).

Fabuła kręci się wokół dwóch światów -- świata żywych i martwych -- oraz próbie zamknięcia przejścia między nimi. Gra kontynuuje bezpośrednio wątki pierwszej części, rozgrywając się rok po wydarzeniach tam ukazanych.

W The Last Blade 2, tak jak w pierwowzorze, pojawia się patent, który wyróżniał serię na tle innych dwuwymiarowych bijatyk. Otóż gra daje nam możliwość wyboru stylu walki. Wybierać możemy spośród trzech - Power, Speed oraz EX Gauge. Power, jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że nasz podopieczny zadaje silniejsze ciosy, ale jego zdolność trzaskania combosów jest mocno ograniczona. Zazwyczaj kombinacja kończy się na trzech, czterech uderzeniach. Ze Speed jest oczywiście na odwrót (ataki są słabsze, a combosy wyprowadza się łatwiej), natomiast trzeci styl łączy cechy dwóch poprzednich.

EX Gauge to jedna z obecnych w “dwójce” nowości, ale pozostałe dwa style także zmodyfikowano. W przypadku Power można teraz cancelować specjalne techniki, z kolei w Speed zrezygnowano z custom combosów zamiast tego wprowadzając zaprogramowane sekwencje ciosów.

Większość zawodników powraca z części pierwszej, choć twórcy zmodyfikowali ich umiejętności. W “dwójce” pojawiają się trzy zupełnie nowe postacie oraz jedna nowa-stara, czyli Musashi Akatsuki z The Last Blade 1, którego dorzucono do rostera dopiero w wersji konsolowej.

Japońska wersja Dreamcastowa posiada ponadto karcianą minigierkę.

Wideo - The Last Blade 2: Heart of the Samurai

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper