Apollo Justice: Ace Attorney

Apollo Justice: Ace Attorney

8,2
25 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 10.0
DS 8.1
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
12.04.2007
Europa:
09.05.2008
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
12.04.2007
Europa:
09.05.2008

Apollo Justice: Ace Attorney - opis gry

Apollo Justice: Ace Attorney to japońska gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez Capcom na konsole Nintendo DS oraz Nintendo 3DS. Apollo Justice to czwarta odsłona popularnej serii Ace Attorney. Największym novum w stosunku do poprzedniczek była zmiana głównego bohatera.

Głównym bohaterem gry jest Apollo Justice, który przejmuje pałeczkę od Phoenix Wrigta. Dotychczasowy protagonista schodzi na margines po tym, jak utracił prawo do wykonywania zawodu adwokata.

Dalsza część tekstu pod wideo

Struktura całości nie uległa zmianie - gra nadal składa się z pewnej ilości spraw, które musimy wygrać. Tak jak w poprzednich odsłonach, gameplay podzielono na dwie główne części - dochodzenie i proces. Styl przypomina graficzne nowele, jednak w przeciwieństwie do wielu z nich tutaj możemy przegrać, jeśli pokażemy np. fałszywe dowody. Apollo Justice to pierwsza odsłona, która od początku powstawała z myślą o NDS w związku z czym rozmaite funkcje konsoli (ekran dotykowy, mikrofon) stale wykorzystywane są podczas rozgrywki.

Podczas części dochodzeniowej poruszamy się po świecie gry próbując zdobyć dowody potrzebne podczas rozprawy. Możemy wówczas rozmawiać z napotkanymi NPC-sami, przedstawiać im to, co mamy próbując wyciągnąć więcej informacji lub powęszyć w newralgicznych miejscach. Co warto dodać, pewne czynności zwyczajnie musimy wykonać, by móc ruszyć z fabułą.

Część procesowa także przypomina poprzednie odsłony serii. Nasze zadanie polega wówczas na przesłuchiwaniu świadków, wysłuchiwaniu zeznań i prezentowaniu dowodów. Świadkowi można też przykręcić śrubę, co czasami powoduje, że przedstawia nowe fakty. Gra przedstawia świeże rozwiązania gameplayowe. Jeden to Perceive System, który umożliwia zwracanie uwagi na różne sugerujące poddenerwowanie gesty świadków. Drugie novum to Crime Recreation Mode - tryb dzięki któremu możemy spróbować odwzorować przestępstwo.

Wersja wydana po latach na 3DS-a (tylko w cyfrowej dystrybucji) nie wprowadziła wiele nowego. Przede wszystkim poprawiono oprawę graficzną i dodano możliwość przełączania się między wersją japońską i zlokalizowaną (różnią się one nie tylko kwestiami, ale też niektórymi szczegółami znajdującymi się w tle). Ponadto dodano funkcję szybszego przewijania tekstu.

Wideo - Apollo Justice: Ace Attorney

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper