Hoshi wo Miru Hito

Hoshi wo Miru Hito

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.07.2020
Europa:
30.07.2020
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.07.2020
Europa:
30.07.2020

Hoshi wo Miru Hito - opis gry

Hoshi wo Miru Hito to japońska gra RPG wyprodukowana pierwotnie przez HOT B. Tytuł ukazał się pierwotnie na Famicomie (NES-ie), a po ponad trzydziestu latach został także przeniesiony na Nintendo Switch za sprawą City Connection. Na Zachodzie ukazała się tylko ta druga, zremasterowana wersja.

Akcja Hoshi wo Miru Hito rozgrywa się w futurystycznym dystopijnym uniwersum, w którym każdy człowiek posiada zdolności parapsychiczne. Historia koncentruje się na czwórce bohaterów, która wyrusza w długą i niebezpieczną podróż do Ark City - wielkiego miasta, nad którym kontrolę przejął superkomputer mający zamiar zniszczyć cały świat. Postawienie kropki nad i zrealizowanie tego zadania będzie nawet wymagało podróży w kosmos.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja HOT B/City Connection to japońska gra RPG, która pod względem rozgrywki czerpie garściami z Dragon Questa (Hoshi… ukazało się pierwotnie rok po premierze pierwszej części DQ). W interakcje ze światem wchodzimy za pomocą menusów z komendami. Podobnie jest w przypadku walk. Starcia są turowe, a w ich trakcie umiejętności wybieramy z listy. Wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia nasi podopieczni odblokowują natomiast nowe skille poszerzające ich możliwości działania. Otrzymują także zdolność skakania przydatną podczas eksploracji.

Hoshi wo Miru Hito uchodzi w Japonii za “legendarną kusoge” (czyli, tłumacząc, “g*wnianą grę”), a to za sprawą rozgrywki: wysokiego (źle zbalansowanego) stopnia trudności, wolnego tempa i różnych innych budzących wątpliwości rozwiązań. Jednocześnie była też chwalona za fabułę, dzięki czemu zdobyła grono fanów. Ci zaś po latach stworzyli nie tylko patch poprawiający niektóre błędy twórców oryginału, ale nawet nieoficjalny remake pt. Stargazer.

Co warto dodać, konwersja na Nintendo Switch także doczekała się pewnych zmian uprzystępniających rozgrywkę.

Wideo - Hoshi wo Miru Hito

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper