Baroque: Original Version

Baroque: Original Version

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sting
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.11.2020
Producent:
Sting
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.11.2020

Baroque: Original Version - opis gry

Baroque: Original Version to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana i wydana przez studio Sting. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Original Version to nowa wersja Baroque wydanego pierwotnie na konsolach Saturn i PlayStation.

14 maja 2032 roku świat nawiedził armagedon. Ludzie zaczęli przemieniać się w potwory i czcić dziwnych bogów. Toczą ze sobą wojny, podczas gdy planetę zaludniają demony. Pośrodku niczego stoi zaś Nerve Tower, wieża o nieznanym nikomu przeznaczeniu. Nikt nie wie, czy zwiastuje ona dalszy upadek, czy może wybawienie, bo niewielu dotąd odważyło się przekroczyć jej próg. Robi to jednak bezimienny, niemy bohater, w którego postać wciela się w gracz. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Baroque: Original Version to nowa wersja wydanego pierwotnie w 1998 roku dungeon crawlera studia Sting. Bazuje ona właśnie na pierwowzorze, a nie remake’u, który ukazał się dziesięć lat później na PS2 i Wii. Największa różnica pomiędzy tymi edycjami -- nie licząc pewnych ułatwień uprzystępniających rozgrywkę -- to perspektywa. W oryginale wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera.

Naszym zadaniem jest dostać się do najniżej położonego punktu wieży. Większość jej pomieszczeń jest generowana losowo, a na każdym poziomie znajduje się portal przenoszący głównego bohatera dalej. Twórcy wprowadzili do rozgrywki ciekawe rozwiązanie - w przeciwieństwie do wielu “rogalików” gra zachęca do skuch, ponieważ dzięki temu dowiadujemy się nowych szczegółów o historii i poznajemy nowe postacie. Niestety, jest też druga strona medalu - po śmierci podopiecznego tracimy wszystkie przedmioty i punkty doświadczenia (można je jeszcze odzyskać po spełnieniu odpowiedniego warunku). 

W trakcie zmagań należy zwracać uwagę nie tylko na wrogów, ale i swoje słabości. Towarzyszy nam bowiem cały czas kurczący się pasek staminy, która wpływa na formę postaci podczas walk. 

Nowości - Baroque: Original Version

Baroque: Original Version oferuje kilka nowości, przede wszystkim funkcji uprzystępniających rozgrywkę, jak możliwość zapisania stanu gry w dowolnym momencie.

Twórcy udostępnili także zawartość płyty Baroque Report będące prezentem dla osób, które złożyły pre-order na pierwowzór wydany na konsoli Sega Saturn. Oferowała ona filmiki, assety i inne tego typu materiały.

Wideo - Baroque: Original Version

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper