Earthbound Beginnings

Earthbound Beginnings

7,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

VC 7.7
NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
27.07.1989
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
27.07.1989

Earthbound Beginnings - opis gry

Mother to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Nintendo na NES-a. Za jej reżyserię i scenariusz odpowiadał Shigesato Itoi, popularny japoński pisarz. Tytuł pozą Japonią ukazał się tylko w ramach oferty na Virtual Console.

Pierwsze sceny gry przedstawiają młode małżeństwo, które znika gdy ich prowincjonalne amerykańskie miasteczko nawiedza tajemniczy złowróżbny cień. Od tego wydarzenia mijają dwa lata. Zaginiony mąż, George, wraca ni z tego ni z owego, już bez żony u swego boku, i rozpoczyna dziwne badania prowadzone w odosobnieniu. Głównym bohaterem historii jest chłopiec o imieniu Ninten, młody geniusz prześladowany w szkole przez rówieśników, którego przygoda rozpoczyna się w momencie gdy miasto zaczynają nawiedzać różne paranormalne zjawiska.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zasadniczo Mother przypomina wiele innych jRPG-ów - rozgrywkę podzielić można na eksplorację oraz potyczki, które są losowe. Pewna różnica polega jednak na tym, że poszczególne lokacje nie są z sobą połączone mapą zminiaturyzowanego świata, a zamiast tego wszystko wykonano tu w bardziej realistycznej skali. W miastach możemy wściubiać nos do różnych budynków, spać w hotelach, robić zakupy w sklepach i gadać z NPC-ami. Ważną częścią gry są budki telefoniczne, dzięki którym Ninten kontaktuje się ze swoim ojcem przechowującym dla niego pieniądze i umożliwiającym save’owanie.

Jeśli chodzi o system walki, to -- podobnie jak w serii Dragon Quest -- potyczki obserwujemy z oczu bohaterów. Czynności wybieramy z listy komend, a o częstotliwości ich wykonywania decyduje stosowny parametr. W przypadku wygranej nasi podopieczni zgarniają punkty doświadczenie, które pozwalają rosnąć siłę i wyuczać się nowych umiejętności. Gdy jedna z postaci się wysypie, trafia do szpitala, gdzie musimy ją przywrócić do zdrowia. Jeśli padną wszyscy, nie ma game over, ale zamiast tego ilość naszej kasy topnieje o połowę, przy życiu zostaje tylko główny bohater, a my zostajemy przeniesieni do ostatniego save pointa.

O czym warto wspomnieć, Mother, w nieco bardziej odświeżonej formie, ukazało się też na Game Boy Advance w ramach składanki Mother 1+2 (drugą grą był w tym przypadku SNES-owy Earthbound). Zestaw ten też jednak nie wyszedł poza granice Japonii.

Wideo - Earthbound Beginnings

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper