Dragon Quest 1+2+3 Collection

Dragon Quest 1+2+3 Collection

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Kolekcje
Premiery
Świat:
24.10.2019
Europa:
24.10.2019
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Kolekcje
Premiery
Świat:
24.10.2019
Europa:
24.10.2019

Dragon Quest 1+2+3 Collection - opis gry

Dragon Quest 1+2+3 Collection to wydanie zbiorcze zawierające trzy pierwsze części serii Dragon Quest. Za jego produkcję i wydanie odpowiadało Square Enix. Kolekcja ukazała się na Nintendo Switch.

Składanka, jak wspomniano na wstępie, oferuje trzy pierwsze części niezwykle popularnej w Japonii serii Dragon Quest. Poszczególne gry nie oferują nowości względem pierwowzorów z Famicoma/NES-a. Twórcy ograniczyli się do uwspółcześnienia oprawy graficznej i zmian w balansie rozgrywki, by ta była przystępniejsza dla współczesnego odbiorcy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dragon Quest

Fabuła gry jest szczątkowa i stanowi zaledwie pretekst do podjęcia działań. Gracz wciela się w bezimiennego bohatera, który odwiedzając zamek Tantegel, dowiaduje się, że smok porwał księżniczkę i trzyma ją w jaskini gdzieś daleko. Oczywiście to będzie tylko wprowadzenie - z czasem okaże się, że misja ratunkowa nie wystarczy.

Cel od samego początku jest w zasadzie jasny, choć zanim dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć nasz podopieczny odwiedzi różne rejony świata, gdzie, wplątując się w rozmaite perypetie, będzie rósł w siłę. Dragon Quest położył fundamenty pod cały gatunek japońskich eRPeGów - grę można podzielić na część poświęconą eksploracji i na walki. Ta pierwsza często wymaga wściubiania nosa w każdy kąt, przepytywania NPC-ów i wyciągania informacji naprowadzających nas na następny cel. Pojedynki w DQ są losowe, co oznacza, że nie widzimy przeciwników podczas eksploracji. Zwycięstwo nagradzane jest punktami doświadczenia, które rozwijają naszą postać. Akcję w trakcie starć śledzimy z oczu bohatera, a czynności, jakie ma podjąć, wybieramy z listy komend. 

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line

Akcja DQII rozgrywa się 100 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, dokładnie w tym samym świecie. Historia kręci się wokół księcia Midenhall, który wyrusza w podróż mającą na celu zgładzenie złego czarnoksiężnika Hargona. Bezimienny protagonista jest z początku sam, ale później dołącza do niego jeszcze dwóch towarzyszy.

Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

Akcja Dragon Questa III rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w poprzednich dwóch częściach, choć sceną zmagań jest zupełnie inny świat. Główny bohater, tudzież ewentualnie bohaterka (gracze sami wybierają płeć swojej postaci przed rozpoczęciem rozgrywki), wyrusza w podróż celem pokonania niejakiego Baramosa, antagonisty, który przymierza się, by namieszać swoimi intrygami.

Wideo - Dragon Quest 1+2+3 Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper