Final Fantasy VII Remake Intergrade

Final Fantasy VII Remake Intergrade

8,9
51 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.6
PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021
Polska:
10.06.2021
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021
Polska:
10.06.2021

Recenzja redakcji

Final Fantasy VII Remake Intergrade - recenzja gry. Tak, Square Enix wciąż potrafi tworzyć wspaniałe gry
Roger Żochowski

Roger Żochowski

9.0
Final Fantasy VII Remake Intergrade - recenzja gry. Tak, Square Enix wciąż potrafi tworzyć wspaniałe gry
PS5

Final Fantasy VII Remake Intergrade - opis gry

Final Fantasy VII Remake Intergrade to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PlayStation 5 i PC. Intergrade to wzbogacona o dodatkową zawartość nowa wersja Final Fantasy VII Remake.

Fabuła - Final Fantasy VII Remake

Akcja Final Fantasy VII rozgrywa się w świecie zdominowanym ekonomicznie, politycznie i militarnie przez potężną korporację o nazwie Shinra Electric Power Company z siedzibą w dystopijnej metropolii Midgar. Najważniejszą z wielu działalności Shinry jest wydobycie Mako - surowca, z którego produkuje się elektryczność. Eksploatacja ta ma też jednak swoje ciemne strony. Mako jest bowiem częścią Lifestreamu, swoistego krwiobiegu planety i zjawiska, które ma wpływ na cykl życia i śmierci.

Wydobycie Mako stopniowo coraz bardziej odbija się na środowisku, grożąc katastrofą ekologiczną na globalną skalę. Niektórzy podejmują kroki, by do tego nie dopuścić. Powiedzieć to można np. o organizacji Avalanche, która obiera radykalną strategię - podkłada bomby pod reaktory Shinry.

Podczas jednej z takich operacji lider Avalanche Barret Wallace wynajmuje do pomocy Clouda Strife’a (głównego bohatera), obecnie najemnika, a wcześniej członka elitarnego oddziału SOLDIER.

Rozgrywka - Final Fantasy VII Remake

Remake Final Fantasy VII w odróżnieniu od pierwowzoru posiada zręcznościowy system walki, choć twórcy dodali też niektóre znane elementy. Podczas starć wyprowadzamy zwykłe ataki w czasie rzeczywistym, zaś w międzyczasie napełnia się wskaźnik ATB. Gdy już uda nam się go wymaksować, nasi podopieczni mogą użyć innych umiejętności w rodzaju zaklęć, skorzystania z przedmiotu czy odpalenia ataku specjalnego (czynności te można też przypisać konkretnym przyciskom), co zużywa część paska. Postacie oczywiście różnią się zdolnościami i możemy się pomiędzy nimi swobodnie przełączać, jeśli widzimy taką potrzebę.

Final Fantasy VII Remake to w istocie pierwsza część większej całości, która ma zostać wydana w odcinkach. W związku z tym akcja gry rozgrywa się tylko w Midgar, jednak według deklaracji twórców miasto zostało znacząco rozbudowane - dodano nowe lokacje, postacie, pewne wątki rozbudowano itd. W przerwie zaś między wykonywaniem wytycznych z głównego wątku możemy zająć się zadaniami pobocznymi, które występują tu dość licznie. 

W remake’u powraca znany z oryginału system materii. Te niewielkie kulki to w istocie skondensowana energia Mako, którą można umieszczać w ekwipunku podopiecznych. Dzięki nim zyskujemy dostęp do nowych umiejętności, buffów czy zaklęć.

W nowej wersji pojawiają się też summony (które w oryginale otrzymywaliśmy dopiero po wyjściu z Midgar), czyli potężne istoty przyzywane do pomocy. Ich działanie zmieniono - teraz bowiem nie mamy do czynienia z efektowną animację ataku, zamiast tego summon walczy u naszego boku przez pewien czas.

Nowości - Final Fantasy VII Remake Intergrade

Edycja Intergrade oferuje poprawioną oprawę graficzną (lepsze tekstury, oświetlenie, tła, nowe efekty), dwa tryby wyświetlania grafiki (albo 4K, albo 60 klatek na sekundę), szybsze loadingi, tryb fotograficzny, nowe stopnie trudności, a także zupełnie nowy epizod, w którym pierwsze skrzypce gra Yuffie, jedna z bohaterek pierwowzoru z PS1. Do Midgar trafia ona w poszukiwaniu pewnej tajemniczej materii. W zmaganiach towarzyszy jej pochodzący z Wutai Sonon Kusakabe (nie jest on jednak grywalną postacią).

W Intergrade pojawiają się również nowi bossowie. Jednym z nich jest Weiss, czarny charakter z Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII.

Wideo - Final Fantasy VII Remake Intergrade

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper