Hitman HD Trilogy

Hitman HD Trilogy

7,6
53 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.5
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2013
Europa:
01.02.2013
Polska:
01.02.2013
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2013
Europa:
01.02.2013
Polska:
01.02.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Hitman HD Trilogy (PS3)
6.0
Recenzja: Hitman HD Trilogy (PS3)

Hitman HD Trilogy - opis gry

Hitman HD Trilogy jest kompilacją trzech gier z serii Hitman, wyprodukowaną przez IO Interactive i wydaną przez Square Enix w lutym 2013 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. W skład zestawu wchodzą: Hitman 2: Silent Assassin, oraz Hitman: Blood Money, który na drugą konsolę Microsoftu

Każda z dostępnych w zestawie części wnosiła od siebie coś nowego do serii. Najstarsza odsłona, czyli Silent Assassin, poprawił większość elementów rozgrywki oryginału, a w szczególności motywy związane z przebieraniem i skradaniem się, które są dla tego cyklu najważniejsze. Spotęgowano system nagród za skradankowe podchodzenie do tematu eliminacji celów. Gra promuje taki sposób zabawy, w którym główny bohater, Agent 47, zabija tylko i wyłącznie cel, nie zostawiając za sobą żadnych świadków mordu. W „dwójce” jeszcze istotniejsze stało się używanie garoty do duszenia napotkanych oponentów oraz wykorzystywanie środków usypiających. W Contracts z kolei deweloper postawił na bogatszą paletę możliwości mordowania wyznaczonych osobników. Mimo kilku nowości odsłona ta wykorzystuje znaną już zawartość w odrobinę zmienionej postaci.

 

Najnowszą i najbardziej rozbudowaną grą wchodzącą w skład Hitman HD Trilogy, jest znane wcześniej posiadaczom X360, PS2 oraz pierwszego Xboksa Blood Money. Ponownie zwiększono swobodę eliminacji wybranych celów. Oprócz znanych już środków, Agent 47 może również tak aranżować morderstwa, aby wyglądały one na losowe wypadki. W grze znalazło się także kilka innych, nowych koncepcji rozgrywki. Bohater nauczył się walczyć wręcz, rozbrajać przeciwników, a nawet wykorzystywać NPC-ów jako żywe tarcze. Gracz może także rzucać przedmiotami, bronią, a przede wszystkim monetami, dzięki którym udaje się łatwiej odwrócić uwagę strażników. Dzięki nowemu silnikowi możliwe stało się generowanie scen z tłumami NPC-ów na ulicach Nowego Orleanu. IO Interactive ponownie przyjęło schemat narracji, w którym kolejne wydarzenia w grze opowiadane są przez serię retrospekcji.

 

Pierwsze dwie odsłony wchodzące w skład HD Trilogy ukazały się kilka lat przed Blood Money, toteż prezentują się zdecydowanie gorzej od tej odsłony. Wszystkie trzy części działają z prędkością 60 klatek na sekundę, mogą się poszczycić rozdzielczości 720p i wsparciem systemu trofeów/osiągnięć.

Wideo - Hitman HD Trilogy

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper