Hitman: Blood Money

Hitman: Blood Money

Ocena wg platformy:

PC 8.4
X360 8.4
PS2 7.9
XBOX 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2006
Europa:
26.05.2006
Polska:
01.06.2006
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.05.2006
Europa:
26.05.2006
Polska:
01.06.2006

Hitman: Blood Money - opis gry

Hitman: Blood Money jest grą akcji, w której zadaniem gracza jest eliminować wyznaczone cele, pozostając przy tym w ukryciu. Blood Money zostało wyprodukowane przez studio IO Interactive i wydane przez firmę Eidos Interactive w maju 2006 roku na konsole PlayStation 2 Xbox, Xbox 360 oraz PC. Gra jest czwartą odsłoną przygód Agenta 47.

IO Interactive projektowało pierwotnie scenariusz nowej gry w taki sposób, by była ona parodią kampanii prezydenckiej George'a Busha. Kiedy okazało się, że w 2004 roku zostanie wydane Contracts, duńska ekipa zmieniła jednak plan. Tematyka miała pozostać bliska polityce, jednak nacisk przeniesiono na postać wiceprezydenta USA. Tym razem nieznana organizacja terrorystyczna wzięła na swój celownik ludzi pracujących dla „Agencji Kontraktów” ICA. Okazuje się, że grupa sterowana jest przez byłego szefa FBI, który pragnie pozbyć się aktualnego prezydenta USA. Życie samego Agenta 47 od tej pory również jest zagrożone. Tym razem obyło się bez kontrowersji w kwestii zawartości gry, choć mały skandal wybuchł tylko przed premierą, kiedy w prasie pojawiła się reklama z wizerunkiem zamordowanej młodej kobiety leżącej w seksownej piżamie na łożu.

Hitman: Blood Money posiada znacznie większą skalę niż poprzednie odsłony. Nowy silnik graficzny pozwolił m.in. na generowanie scen z tłumami NPC-ów na ulicach Nowego Orleanu. Potyczki ze strażnikami, gangsterami i policjantami nigdy nie były tak przekonujące. IO nie zmieniło jednak charakteru rozgrywki: nadal najbardziej promowanym podejściem jest to skradankowe, w którym Agent 47 przemykał niczym kot, niezauważony przez nikogo. Tym razem gra śledzi poziom zaniepokojenia adwersarzy nie tylko w pojedynczych poziomach, ale w sposób ciągły. Ponownie zwiększono swobodę eliminacji wyznaczonych celów. Oprócz znanych już środków, Agent 47 może również tak aranżować morderstwa, aby wyglądały na losowe wypadki. W jednym zadaniu można np. zamienić rekwizyt aktora na prawdziwy, załadowany amunicją pistolet. W innym przypadku gracz może z kolei pomajstrować przy kuchence gazowej albo tak zadziałać w lokacji, by na głowę wskazanego celu spadł ciężki przedmiot. Bohater potrafi także walczyć wręcz, rozbrajać przeciwników, a nawet wykorzystywać NPC-ów jako żywe tarcze.

Jako że Blood Money działa na nowszym niż poprzednie odsłony silniku i ukazał się także na Xboksa 360, do dziś prezentuje się bardzo dobrze. Do klasyki growej muzyki przeszły monumentalne, symfoniczne kompozycje Jespera Kyda, który ponownie odpowiadał za ścieżkę dźwiękową. Blood Money weszło z czasem w skład Hitman HD Trilogy, które ukazało się na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w 2013 roku.

Wideo - Hitman: Blood Money

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper