Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

8,0
42 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2011
Europa:
16.09.2011
Polska:
23.09.2011
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Skradanka
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2011
Europa:
16.09.2011
Polska:
23.09.2011

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy - opis gry

Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy jest kompilacją trzech gier z serii Tom Clancy's Splinter Cell wyprodukowaną przez Ubisoft Montreal i wydaną przez Ubisoft we wrześniu 2011 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 3. W skład zestawu wchodzą: Tom Clancy's Splinter Cell, Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow oraz Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory.

Głównym bohaterem serii jest agent Sam Fisher, a fabuła rzuca gracza w wir międzynarodowych szpiegowskich intryg Pierwsza gra z serii Splinter Cell to tytuł, który odchodzi od typowej dla gier akcji wszechobecnej strzelaniny, lecz stawia na metodyczne poznawanie ścieżek patrolujących okolice przeciwników i ciche ich omijanie (lub w ostateczności eliminowanie). Pistolet bardziej przydaje się do gaszenia niestosownie jasno jarzących się lamp niż do zaliczania headshotów, a największym wrogiem głównego bohatera jest światło i hałas. Dwie kontynuacje (Pandora Tommorow oraz Chaos Theory) rozwinęły formułę pierwszej części, dorzucając wiele nowych elementów, w tym bardziej rozbudowany arsenał czy tryb kooperacji.

Podstawowa formuła gry niczym nie różni się od pierwotnych wersji tych gier, a zasób ruchów i gadżetów dostępnych Samowi nadal jest imponujący. Rozwiązania, takie jak przesłuchiwanie wziętych w nelsona strażników czy zwisanie na samych nogach z wysoko zawieszonej rury, tak aby przechodzący pod nami patrol nie zorientował się w sytuacji, po latach wciąż dają wiele satysfakcji. Młodsi stażem gracze muszą wykazać się natomiast sporą dozą cierpliwości, gdyż w Splinter Cell, podobnie jak w większości starszych tytułów, grający w praktyce nie otrzymuje żadnych konkretnych wskazówek odnośnie tego, w którą stronę się udać i co dokładnie zrobić.

Wszystkie trzy gry składające się na Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy zostały zremasterowane, a za kod źródłowy producent obrał najlepiej wyglądające wersje z komputerów osobistych. Produkcje Ubisoft Montereal działają w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, obsługują rozdzielczość 1080p i tryb obrazu 16:9, pozwalają również na wyświetlanie w 3D. Sam Fisher mówi głosem charakterystycznego hollywoodzkiego aktora, Michaela Ironside’a.

Wideo - Tom Clancy's Splinter Cell Trilogy

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper