Space Hulk

Space Hulk

8,4
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
Wii U -
AMIGA 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.1993
Europa:
15.06.1993
Polska:
1994
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.1993
Europa:
15.06.1993
Polska:
1994

Space Hulk - opis gry

Space Hulk to strzelanina taktyczna w klimatach horroru wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts na komputery typu PC i Amiga. Akcja gry rozgrywała się w uniwersum Warhammer 40,000. Premiera odbyła się w 1993 roku, trzy lata później ukazała się kontynuacja, a w 2015 roku tytuł trafił na Nintendo Wii U. 

Space Hulk pozwala nam przejąć kontrolę nad oddziałem kosmicznych marines, którzy zostają wysłani na porzucony statek kosmiczny, by tam uporać się ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem, obcymi nazywanymi Genestealers.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na przejście czeka tu ponad 50 misji. Ponad dwadzieścia posiada swój wspólny kampanijny mianownik, reszta to tutoriale oraz zadanie nie umieszczone w jakimś szerszym kontekście. Zanim rozpoczniemy zmagania, gra przedstawia nam wytyczne oraz mapę obszaru, na którym rozegra się zadanie. Niekiedy możemy wpłynąć na wyposażenie żołnierzy, ale standardowe posiadają oni na wyposażeniu gnata (Storm Bolter) do walki na dłuższe dystanse oraz specjalną rękawicę (Power Fist) przydającą się podczas bitki w zwarciu. Zaliczenie misji nagradzane jest punktami doświadczenia, dzięki którym rozwijamy podopiecznych.

Rozgrywkę śledzimy z dwóch perspektyw. Pierwsza to tak zwany Terminator View Screen, który skupia się na perypetiach konkretnego żołnierza. Drugi, Planning Screen, pozwala wydawać rozkazy całej grupie po wybraniu ich z listy. Planning Screen przedstawia także dwie mapy - jedna ukazuje cały obszar działań, a druga konkretną lokację. Oczywiście są na nich zaznaczone pozycje marines oraz przeciwników.

Przełączenie się na TVS pozwala nam obserwować wydarzenia z oczu podopiecznego. Poruszamy się za pomocą przycisków klawiatury, do celowania i strzelania służy mysz. Perspektywa ta pozwala także śledzić zmagania reszty członków oddziału dzięki kilku monitorom, na których obserwujemy bieżące wydarzenia.

Wideo - Space Hulk

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper