Lost Dutchman Mine

Lost Dutchman Mine

7,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
AMIGA 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Magnetic Images
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
Magnetic Images
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

Lost Dutchman Mine - opis gry

Lost Dutchman Mine to nieliniowa gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez Magnetic Images, która pozwalała graczom wcielić się w poszukiwacza złota. Tytuł ukazał się na komputerach Amiga, Atari ST i PC z systemem DOS.

Tytuł produkcji Magnetic Images, najpopularniejszej gry w historii tej firmy, nawiązuje do legendarnej kopalni, która miała ponoć znajdować się w południowo-zachodnich regionach Stanów Zjednoczonych. Akcja toczy się mniej więcej w 1860 roku w trakcie tzw. gorączki złota.

 

Gra pozwala nam się wcielić w świeżo upieczonego poszukiwacza złota, który na początku swojej przygody zjawia się w mieścinie o nazwie Goldfield. Mając kilka groszy przy duszy kupujemy sprzęt niezbędny na początku 'kariery', a następnie wyruszamy w ekspedycję. Podczas rozgrywki naszemu podopiecznemu towarzyszą trzy wskaźniki informujące o stanie zdrowia oraz o ilości wody i jedzenia. Wyruszając na pustynię musimy wziąć zapasy, ale pamiętać należy, że nie da się zabrać wszystkiego - nasze kieszenie nie są w końcu bezdenne. Ale o ile dobre rozplanowanie wyprawy jest ważne, warto wspomnieć, że pożywienie można też zdobywać będąc w terenie, np. przy rzekach jeśli posiadamy sprzęt wędkarski. Równie ważne jest ponadto znalezienie bezpiecznego miejsca pozwalającego przenocować. Przeszkadzać nam mogą kryminaliści, indianie, a nawet zwierzęta, jak węże. Ich ukąszenie może wymagać znalezienie lekarza

 

Pieniądze możemy zarabiać w sumie na kilka sposobów, między innymi wydobywając złoto (w jaskiniach bądź rzekach) lub łapiąc bandytów. Musimy uzbierać ich najwięcej, jeśli mamy zamiar odnieść sukces - same dobre chęci nie wystarczą. Co ciekawe, przy każdym włączeniu gry jej świat ulega zmianie, co sprawia, iż nie możemy grać na pamięć. Zmienia się i rozkład lokacji, i postacie, jakie możemy napotkać.

Wideo - Lost Dutchman Mine

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper