Dungeon Master

Dungeon Master

8,2
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.6
SNES 8.0
AMIGA 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FTL Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1988
Producent:
FTL Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1988

Dungeon Master - opis gry

Dungeon Master to gra RPG wyprodukowana i wydana przez FTL Games. Tytuł ukazał się najpierw na Atari ST, gdzie był najlepiej sprzedającą się grą w historii tej platformy, a następnie został przeniesiony też na inne sprzęty, m.in. na PeCety z systemem DOS, Amigę oraz SNES-a. Dungeon Mastera na tle innych reprezentantów gatunku wyróżniały zwłaszcza starcia w czasie rzeczywistym.

Dungeon Master to, jak można się domyślić, dungeon crawler, choć przygodę rozpoczynamy w tzw. Hali Mistrzów, gdzie wybieramy bohaterów, którzy pomogą nam w naszej wyprawie. Każdy posiada inne cechy, więc warto się dobrze zastanowić.

Gra posiada dość rozbudowany system rozwoju, zwłaszcza jeśli porównany go do innych podobnych gier z drugiej połowy lat 80. Każda czynność podejmowana w trakcie walki pozwala naszym podopiecznym rozwijać się w czterech kierunkach. Walcząc w przednim rzędzie za pomocą broni białej postać staje się wojownikiem, rzucając przedmiotami ninją, czarnoksiężnika kreujemy rzucając ofensywne zaklęcia (polega to na łączeniu różnych symboli), a żeby być kapłanem ktoś musi używać zdolności pomocniczych. O progresie informują poziomy doświadczenia. Gdy jakaś profesja wskoczy na wyższy, postać otrzymuje boosta do statystyk.

Podczas rozgrywki dbamy też o inne kwestie. Przemierzając ciemne kazamaty należy zatroszczyć się o pożywienie, wodę i odpoczynek regenerujący zdrowie. Pożywienie zdobywamy pokonując kolejnych przeciwników, pragnienie zaspokajamy przy spotykanych tu i ówdzie źródłach wody, a spać zasadniczo możemy w wielu miejscach, ale nie każde jest do tego odpowiednie. Najlepiej bowiem wybrać takie, w którym nie zostaniemy zaatakowani.

Oprócz bitki w Dungeon Master istotna jest też eksploracja. Na naszej drodze nie raz napotkamy obiekty, z którymi możemy wejść w interakcję. Do sterowania używamy myszy - zarówno w walce, jak i poza walką.

Wideo - Dungeon Master

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper