Harvest Moon: One World

Harvest Moon: One World

7,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.7
PC -
PS4 7.3
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Natsume
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Premiery
Świat:
02.03.2021
Europa:
05.03.2021
Producent:
Natsume
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulacja
Premiery
Świat:
02.03.2021
Europa:
05.03.2021

Recenzja redakcji

Harvest Moon: One World - recenzja gry. Urocza zabawa w nudę
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

4.5
Harvest Moon: One World - recenzja gry. Urocza zabawa w nudę
NS PS4

Harvest Moon: One World - opis gry

Harvest Moon: One World to gra action-adventure z elementami life-sima wyprodukowana przez Natsume. Tytuł ukazał się na PC i konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Fabuła - Harvest Moon: One World

One World to kolejna odsłona serii Harvest Moon, przy czym gra nie ma bezpośrednich związku z poprzednimi jej odsłonami. Akcja rozgrywa się w świecie, z którego zniknęła Bogini Żniw, przez co pojawiły się problemy z uprawą warzyw i owoców. Bogini nie zostawiła jednak ludzi na pastwę losu: swoją wiedzę przekazała bowiem duchom. Naszym zadaniem jest je odnaleźć i przywrócić rolnictwo do stanu właściwego.

Rozgrywka - Harvest Moon: One World

Harvest Moon: One World rozstawia gameplayowe akcenty nieco inaczej niż poprzednie części. Gra stawia tym razem znacznie większy nacisk na eksplorację i podróżowanie po świecie. O ile w poprzednich odsłonach skupialiśmy się na zarządzaniu farmą i niewielkim kawałku ziemi, tutaj odwiedzamy różne regiony w poszukiwaniu wspomnianych duchów zdradzających tajemnice dotyczące uprawiania roślin. Twórcy przygotowali pięć miejscówek: Calisson ze swoimi przepastnymi zielonymi łąkami, plaże Halo Halo, pustynna Pastilla, górzyste Lebkuchen czy ukryte pośród zaśnieżonych szczytów Salmiakki. Każdy z tych regionów ma swój wątek, NPC-ów, miasto, klimat, rodzaj gleby itd.

Samo zarządzanie farmą nie zostało jednak wyrugowane z One World, choć zaszły w tym aspekcie rozgrywki pewne zmiany. Tym razem bowiem zarządzamy kilkoma farmami (w każdym regionie jest jedna), a nasiona zdobywamy od duchów, jeśli je uprzednio odnajdziemy. W uporaniu się z tymi obowiązkami pomaga specjalny przedmiot o nazwie Expando-Farm umożliwiający przenoszenie budynków między farmami.

W One World nie brakuje nawiązywania relacji z NPC-ów będącego integralnym elementem serii. Po spełnieniu określonych warunków gra pozwala nam wchodzić w związki i płodzić dzieci.

Wideo - Harvest Moon: One World

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper