Pokemon Brilliant Diamond

Pokemon Brilliant Diamond

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ILCA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2021
Europa:
19.11.2021
Polska:
19.11.2021
Producent:
ILCA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2021
Europa:
19.11.2021
Polska:
19.11.2021

Pokemon Brilliant Diamond - opis gry

Pokemon Brilliant Diamond to japońska gra RPG wyprodukowana przez ILCA i wydana przez The Pokemon Company. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on trójwymiarowym remakem wydanego w 2006 roku Pokemon Diamond Version z NDS-a. 

Fabuła - Pokemon Brilliant Diamond

Produkcja ILCA to remake, w związku z czym główne założenia nie uległy zmianom. Założenia gry są podobne jak w przypadku poprzednich części. Wcielamy się w początkującego trenera tytułowych stworków, który próbuje zostać najlepszy w swoim fachu. Akcja rozgrywa się w regionie Sinnoh inspirowanym japońską wyspą Hokkaido. Względem poprzedniej części pojawiło się 107 nowych pokemonów, dzięki czemu wszystkich stworków jest w Diamond/Pearl blisko 500.

Rozgrywka - Pokemon Brilliant Diamond

Rozgrywka także nie uległa znaczącym zmianom. Podobnie jak w innych klasycznych jRPG, można ją podzielić na dwie części: eksplorację (z kamerą przedstawiającą wydarzenia z perspektywy lotu ptaka) oraz walkę. Starcia są turowe i uczestniczą w nich tylko pokemony, a nie trenerzy. Rzecz polega na tym, by pozbawić oponenta wszystkich HP. Poza umiejętnościami podopiecznych można też używać przedmiotów, zmieniać ich lub uciec (ta ostatnia opcja nie jest dostępna w każdym przypadku). W razie wygranej pokemon otrzymuje punkty doświadczenia pozwalające mu się rozwijać. Po osiągnięciu konkretnego poziomu jest natomiast w stanie zmienić formę i wyewoluować.

Do łapania stworków potrzebujemy pokeballi (na samym początku nie mamy żadnego). Łapać można tylko dzikie pokemony. Powodzenie procesu zależy od kilku czynników - rodzaju użytego pokeballa, liczby HP pokemona którego chcemy pozyskać lub statusu.

Diamond/Pearl wprowadził też nowe rozwiązania. Jeden z nich to podział dnia na pięć części (ranek, południe, popołudnie, wieczór, noc). W remake’u nie brakuje także Poketchu, urządzenia przypominającego smartwatch i oferującego funkcje zegara, kalkulatora, mapę czy notatnik.

Poza trójwymiarową grafiką Pokemon Brilliant Diamond oferuje ponadto szereg innych nowości czyniących rozgrywkę bardziej przystępną względem pierwowzoru (np. autosave). W tytule uraczymy również funkcje sieciowe, jak możliwość dzielenia się screenam, multiplayer oraz wsparcie serwisu Pokemon HOME.

Wersja Brilliant Diamond względem Shining Pearl oferuje pewną liczbę niedostępnych tam pokemonów. 

Wideo - Pokemon Brilliant Diamond

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper