Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

8,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.3
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Three Rings
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Premiery
Świat:
25.02.2021
Europa:
26.03.2021
Producent:
Three Rings
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia
Premiery
Świat:
25.02.2021
Europa:
26.03.2021

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town - opis gry

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town to gra z gatunku tzw. symulatorów życia. Za jej produkcję odpowiadało studio Three Rings. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła gry kręci się wokół tytułowego nadmorskiego Olive Town. Produkcja Marvelous pozwala nam wcielić w bohatera/bohaterkę, którego/której dziadek w pionierskich czasach brał udział w zakładaniu owego miasta. Będąc pod wpływem licznych, atrakcyjnych historii z pogranicza, nasza postać przenosi się w końcu do Olive Town, gdzie w wyniku pewnego splotu wydarzeń przejmuje farmę należącą w przeszłości do dziadka.

Rozgrywka - Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Pod względem rozgrywki gra nie odbiega szczególnie od innych części Harvest Moon/Story of Seasons. Naszym zadaniem jest rozbudowa farmy, którą otrzymaliśmy po dziadku. Początkowo jest ona oczywiście w opłakanym stanie, lecz stopniowo zmieniamy ten stan rzeczy. Zaczynamy od sadzenia różnych gatunków roślin, a za zarobione pieniądze rozbudowujemy włości, kupujemy zwierzęta itd. W Pioneers of Olive Town mamy znacznie więcej ziemi, którą można uprawiać, co więcej, twórcy rozbudowali także crafting.

Istotnym elementem zabawy jest nawiązywanie relacji z NPC-ami. Dzięki pogłębianiu znajomości (poprzez np. wręczanie prezentów) poznajemy ich osobiste historie. W grze występują także kawalerowie i panny, z którymi da się wziąć ślub i założyć rodzinę. W sumie możemy wziąć udział w ponad 200 wydarzeniach.

Wspomnieć warto, że twórcy zaimplementowali w Pioneers of Olive Town funkcje sieciowe. Gra pozwala nam dla przykładu wykonywać zdjęcia w trakcie rozgrywki, a następnie dzielić się nimi z innymi graczami.

Wideo - Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper