Harvest Moon 3D: The Lost Valley

Harvest Moon 3D: The Lost Valley

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tabot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
21.10.2014
Europa:
29.05.2015
Producent:
Tabot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
21.10.2014
Europa:
29.05.2015

Harvest Moon 3D: The Lost Valley - opis gry

Harvest Moon 3D: The Lost Valley to gra z gatunku tak zwanych symulatorów życia wyprodukowana przez studio Tabot i wydana przez Natsume na 3DS-a. Była to pierwsza odsłona serii nie wyprodukowana pod nadzorem Marvelous, co było konsekwencją prawnych sporów.

W The Lost Valley wcielamy się w chłopaka lub dziewczynę, których zadaniem, jakżeby inaczej, będzie przywrócenie świetności pewnemu kawałkowi ziemi. Historia rozpoczyna się gdy bohater/bohaterka podczas burzy śnieżnej trafia do opuszczonego domku. Tam spędza noc, podczas której nawiedza go/ją wizja księżniczki proszącej o odnalezienie bransoletki. Nazajutrz nasz podopieczny/podopieczna budzą się z przemożną chęcią prowadzenia farmy i spotykają duszka, który wyjaśnia podstawy zagadnienia.

Zadania są dwa, choć droga prowadząca do ich realizacji jest jedna - musimy zbudować dobrze prosperującą farmę i tym samym przywrócić moc księżniczce, która objawiła się nam we śnie. Praca będzie oczywiście żmudna, a jakby tego było mało przeszkadzać będzie ciężka zima występująca w miejscu, gdzie zlokalizowane są nasze włości, której genezy sami musimy się dowiedzieć. Nie obejdzie się bez sadzenia roślin, dbania o uprawy oraz o różne zwierzęta. Ważna jest konsekwencja - nie możemy zostawiać upraw i milusińskich bez opieki, bo farma podupadnie. Tak jak w innych odsłonach Harvest Moon, istotną rolę odgrywają także relacje z innymi mieszkańcami świata gry. Bohater/bohaterka może tu ożenić się/wyjść za mąż albo po prostu pogłębiać znajomości z innymi napotykanymi NPC-ami.

The Lost Valley inspiruje się Minecraftem. Po pierwsze, ze względu na ‘klockowy’ styl graficzny. Po drugie, pojawiają się w nim patenty umożliwiające nam kształtowanie terenu. Pomysł jednak, choć ciekawy, nie został wystarczająco rozwinięty, na co wskazywali uwagę recenzenci.

Generalnie produkcja Tabot nie cieszyła się szczególnie sympatią mediów i graczy. Fani serii podkreślali, że nie jest to “prawdziwy Harvest Moon”.

Wideo - Harvest Moon 3D: The Lost Valley

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper