Rune Factory 4

Rune Factory 4

7,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC -
PS4 7.0
XONE -
3DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neverland Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
19.07.2012
Europa:
11.12.2014
Producent:
Neverland Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
19.07.2012
Europa:
11.12.2014

Rune Factory 4 - opis gry

Rune Factory 4 to japońska gra RPG łącząca cechy tradycyjnych tytułów reprezentujących ten gatunek oraz symulatorów życia w rodzaju serii Harvest Moon. Za jej produkcję odpowiadało studio Neverland. Tytuł ukazał się najpierw na Nintendo 3DS, a później trafił również na konsole Switch, PS4, Xbox One oraz komputery.

Fabuła - Rune Factory 4

Głównym bohaterem/bohaterką jest postać stworzona przez gracza. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy avatar w wyniku wypadku z udziałem statku powietrznego zjawia się w mieście o nazwie Selphia. Wprawdzie nic nie pamięta, ale tubylcy biorą go za członka rodziny królewskiej. Historia podzielona jest ogólnie na dwie części. Najpierw bierzemy udział w poszukiwaniu Rune Spheres, a potem szykujemy się na ostateczne starcie.

Rozgrywka - Rune Factory 4

Pomiędzy ratowaniem świata możemy zająć się innymi rzeczami. Do wyboru jest gotowanie, pielęgnowanie ogródków, kowalstwo, interakcja z mieszkańcami Selphii, którym możemy wręczać prezenty, a także inne atrakcje. Umiejętności w niektórych dziedzinach jesteśmy w stanie doskonalić, choć nie zawsze ma to wymierne skutki. Zabawa w ogrodnika np. nie da nam raczej nic poza satysfakcją, ale paranie się kowalstwem już jak najbardziej.

Jak wspomnieliśmy, w Rune Factory 4 poważną rolę odgrywa interakcja z mieszkańcami świata gry, które zaowocować mogą ślubem, lepszą zabawą na festiwalach lub pomocą w trakcie przemierzania rozmaitych dungeonów. Określenie “mieszkańcy” dotyczy zresztą nie tylko ludzi. Gracze są też w stanie rozmawiać ze smokami (nowy ficzer w serii) i hodować upolowane stworzenia.

Walka w Rune Factory 4 odbywa się w czasie rzeczywistym. Oprócz postaci towarzyszących mamy też do dyspozycji różne umiejętności ofensywne i defensywne, ale generalnie rzecz biorąc stopień trudności nie jest zbyt wysoki, a sam system słabo rozbudowany.

Rune Factory 4 Special

Na nowszych konsolach i PC Rune Factory 4 doczekało się zremasterowanej wersji oferującej dodatkową zawartość: nowe epizody fabularne (Another Episode, Newlywed Mode dostępny po zawarciu małżeństwa) oraz poziom trudności Hell.

Wideo - Rune Factory 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper