Legacy of Kain: Blood Omen 2

Legacy of Kain: Blood Omen 2

7,3
88 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS2 7.2
XBOX 7.1
GC 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
21.03.2002
Europa:
28.03.2002
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
21.03.2002
Europa:
28.03.2002

Legacy of Kain: Blood Omen 2 - opis gry

Legacy of Kain: Blood Omen 2 jest grą wyprodukowaną przez studio Crystal Dynamics, wydaną przez Eidos Interactive na PC oraz konsole PlayStation 2 i Xboks w 2002 roku. Wersja na GameCube'a pojawiła się rok później. . Reżyserię gry powierzono Glenowi Schofieldowi, producentem był Sam Newman, a scenariusz napisali Bret Robbins i Steve Ross.

Blood Omen 2 jest interquelem łączącym wydarzenia z oryginalnego Legacy of Kain: Blood Omen oraz Legacy of Kain: Soul Reaver. W wyniku zmian na osi czasu, akcja gry dzieje się w alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez wydarzenia w Legacy of Kain: Soul Reaver 2. Wieki po zajściach z pierwszej części, Kain musi stawić czoła - zdradzony przez wampiry – Lordowi Sarafan, który powrócił do Nosgoth i postanowił wyplenić armię wampirów i raz na zawsze pozbyć się Kaina. Wszystko to działo się po tym, jak Kain odmówił poświęcenia się, by uratować filary Nosgoth, przeklinając je i sprowadzając na krainę potępienie. 400 lat po tym wydarzeniu, Kain budzi się w stolicy Nosgoth – mieście Meridian, gdzie wita go Umah. Ta przypomina mu, że nasz bohater śpi od 200 lat po tym, jak pokonał go Lord Sarafan i rozpoczął krucjatę przeciwko wampirom i industrialną rewolucję. Kain postanawia się zemścić i odzyskać skradzionego mu Soul Reavera.

Gra skupia się bardziej na walce niż zagadkach, co było założeniem zespołu tworzącego tytuł. Chcąc stworzyć coś, co różniłoby się od Soul Reavera 2, głównym bohaterem uczyniono Kaina, pozwalając poznać nam fragment historii z jego perspektywy. By ułatwić walkę, zmodyfikowano system lockowania się na przeciwnikach i dodano możliwość przełączania się między wrogami. Naszym oponentom zmodyfikowano SI, tym samym gdy zaczniemy przed nimi uciekać, będą nas do pewnego momentu gonić. Zagadki ograniczono do minimum, by nie wybijać gracza z rytmu. Rolę magii przejęły glify, które tworzą Sarafanie i zwalczają nimi wampiry. Kain ponadto może wpaść w wampirzą furię i po naładowaniu paska szału, pojawia się aura żądzy krwi i bohater ma możliwość użycia Mrocznego Podarunku.

Gra sprzedała się bardzo dobrze, jednak nie przypadła do gustu recenzentom, zbierając średnie oceny. Ortodoksyjni fani serii Legacy of Kain nie wliczają Blood Omen 2 do kanonu, udając, że gra nigdy nie powstała.

Wideo - Legacy of Kain: Blood Omen 2

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper