The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

4,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.8
PS2 4.2
XBOX 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Collective
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.05.2006
Europa:
19.05.2006
Polska:
25.05.2006
Producent:
The Collective
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.05.2006
Europa:
19.05.2006
Polska:
25.05.2006

The Da Vinci Code - opis gry

The Da Vinci Code to gra przygodowa wyprodukowana przez The Collective i wydana przez 2K Games na komputery osobiste, PlayStation 2 i Xboxa. Tytuł bazował na popularnej książce “Kod da Vinci” autorstwa Dana Browna.

Gracz wciela się tutaj w Roberta Langdona, profesora 'symbologii' z Harvardu, który przyjeżdża do Paryża na spotkanie z kuratorem Luwru. Na miejscu okazuje się jednak, że gospodarz został zabity i że przed przed śmiercią zdołał zostawić tajemniczą wiadomość zapisaną krwią. Do Langdona dołącza wkrótce francuska kryptolog Sophie Neveu. Oboje próbują rozwikłać zagadkę morderstwa, ale trafiają na o wiele poważniejszą intrygę: z tajemniczym przekazem ukrytym w obrazach Leonarda da Vinci i z niebezpieczną organizacją próbującą nie dopuścić, by pewne rzeczy ujrzały światło dzienne.

 

Produkcja The Collective jest przygodówką, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W grze, podobnie jak w książce i filmie, zadaniem bohaterów jest odnalezienie Świętego Graala. W zależności od sytuacji kierujemy poczynaniami Langdona lub Neveu. Jeśli chodzi o gameplay, nie ma między nimi żadnych różnic. Rozgrywka polega na przeszukiwaniu odwiedzanych miejscówek, rozwiązywaniu zagadek i walce. Podczas przeszukiwania różnych pomieszczeń możemy przełączyć się na widok z oczu, co pozwala lepiej zbadać dany przedmiot.

 

Walka natomiast składa się z dwóch części. W zależności od tego jak ją zaczniemy (zaatakujemy pierwsi lub to nas zaatakują) przełączamy się na tryb ofensywny lub defensywny. W następnym etapie jesteśmy zmuszeni wklepać kombinację przycisków, która decyduje, jaki kierunek obierze rozwój wydarzeń. Jeśli nie czujemy się na siłach, możemy spróbować uciec.

Wideo - The Da Vinci Code

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper