Harry Potter: Quidditch World Cup

Harry Potter: Quidditch World Cup

7,3
20 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS2 7.5
XBOX 5.0
GC 8.5
GBA 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.10.2003
Europa:
07.11.2003
Polska:
15.12.2003
Producent:
EA Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.10.2003
Europa:
07.11.2003
Polska:
15.12.2003

Harry Potter: Quidditch World Cup - opis gry

Harry Potter: Quidditch World Cup to gra sportowa wyprodukowana i wydana przez firmę Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows) oraz konsolach PlayStation 2, Xbox, GameCube i Game Boy Advance.

Produkcja Electronic Arts traktuje o popularnym, fikcyjnym sporcie z uniwersum Harry’ego Pottera. W zmaganiach uczestniczą dwie drużyny liczące po siedmiu zawodników (pełnią oni określone funkcje na placu gry) każda. Zawodnicy poruszają się na latających miotłach, a ich zadaniem jest trafić piłką w jedną z trzech obręczy. Jeśli nam się to uda, otrzymujemy pewną liczbę punktów. Rzecz polega na tym, by zdobyć ich więcej od drużyny przeciwnej.

Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z czterech drużyn Hogwarthu. Następnie uczestniczymy w tutorialach wprowadzających nas w meandra rozgrywki, a w końcu bierzemy w lokalnej rywalizacji. Nie tylko rywalizujemy z trzema innymi drużynami, ale też wykonujemy rozmaite wyzwania, jak zdobycie co najmniej 120 punktów podczas jednego meczu, co pozwala nam zdobywać specjalne karty, z których uczymy się specjalnych umiejętności. Wygranie szkolnych zawodów pozwala nam wziąć udział w mistrzostwach świata. Dochodzą wówczas dodatkowe ekipy, które różnią się umiejętnościami i stylem, a wraz z nimi zdobywamy jeszcze lepsze karty.

Niezwykle ważne znaczenie podczas rozgrywki ma wskaźnik progresu, który zapełniamy wykonując specjalne umiejętności. Ta drużyna, której będzie lepiej to szło, zyska przewagę, gdy na placu gry pojawi się tak zwany złoty znicz. Jego złapanie równoznaczne jest z uzyskaniem stu pięćdziesięciu punktów, a co z tym idzie - powodzenie pościgu oznacza z dużym prawdopodobieństwem wygranie całego meczu.

Harry Potter: Quidditch World Cup nie oferuje zbyt wielu wariantów zabawy. Poza główną ‘kampanią’ dostępny jest też multiplayer dla maksymalnie dwóch osób (rozgrywać w ten sposób można jednak tylko pojedynczy mecz). 

Wideo - Harry Potter: Quidditch World Cup

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper