Happy Game

Happy Game

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amanita Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2021
Europa:
28.10.2021
Producent:
Amanita Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2021
Europa:
28.10.2021

Happy Game - opis gry

Happy Game to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana i wydana przez studio Amanita Design. Tytuł ukazał się na PC oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Happy Game

Produkcję studia Amanita Design cechuje minimalistyczny styl narracji. Gra pozwala nam się w bezimiennego małego chłopca, który zostaje uwięziony w koszmarnym śnie. Pewnym wybawieniem w tych okolicznościach zdaje się być piłka protagonisty, jednak ilekroć się do niej zbliża, tylekroć ta wydaje się być coraz bardziej nieosiągalna, prowadząc go coraz głębiej w odmęty koszmaru.

Rozgrywka - Happy Game

Rozgrywka przypomina Chuchel, poprzednią grę tego samego developera. Słowem, mamy tu do czynienia z przygodówką point-and-click, a ściślej - point-and-drag. Przemierzając koszmary senne głównego bohatera stykamy się z wieloma groteskowymi bądź makabrycznymi sytuacjami. Łamigłówki, choć generalnie należą do najtrudniejszych pod słońcem, bywają abstrakcyjne jak w klasyce gatunku. Raz może to być dla przykładu karmienie królików marchewkami i przecinanie ich na pół, innym razem wydłubywanie oczu. W każdej lokacji znajduje się pewna liczba obiektów, z którymi można wejść w interakcje, które najczęściej sprowadzają się do wskazania czegoś i ciągnięcia.

Fabuła Happy Game składa się z trzech koszmarów, które spaja motyw strachu przed utratą. Na początku jest to rzeczona piłka, później pojawia się także zabawka (pluszowy królik) i pies. 

Styl narracji Happy Game jest minimalistyczny przez cały czas trwania gry. Nie uraczymy w niej więc tekstu czy voice-actingu.  

Za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada czeski zespół freakfolkowy DVA.

Wideo - Happy Game

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper