Wytchwood

Wytchwood

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE -
NS -
PC 9.0
PS5 8.0
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Alientrap
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
09.12.2021
Europa:
09.12.2021
Producent:
Alientrap
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
09.12.2021
Europa:
09.12.2021

Wytchwood - opis gry

Wytchwood to gra przygodowa z dużym naciskiem na crafting, za której produkcję odpowiadało studio Alientrap, a za wydanie Whitetorn Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Fabuła - Wytchwood

Główną bohaterką gry jest stara wiedźma mieszkającą w drewnianej chatce w środku lasu. Jej (długi) sen przerywa niespodziewana wizyta czarnej kozy, która – jak się szybko okazuje – jest opętana przez demona. Demon ten przychodzi upomnieć o realizację paktu, jaki wiedźma zawarła z nim przed laty. W tym celu musi ona zdobyć dwanaście dusz zwierząt, a przy okazji spróbować odzyskać pamięć, która w tajemniczych okolicznościach utraciła.

Rozgrywka - Wytchwood

Najważniejszym aspektem rozgrywki jest crafting. Nasza podopieczna przemierza tu kilka zróżnicowanych lokacji w poszukiwaniu składników potrzebnych jej w alchemicznych procesach, co jest – swoją drogą – naszym głównym celem w trakcie zmagań. Na podorędziu wiedźmy jest księga zawierająca niezbędne informacje, w tym receptury, oraz specjalny zmysł (uruchamiany przyciskiem) umożliwiający łatwiejsze znajdowanie potrzebnych przedmiotów.

Crafting ma przełożenie na różne aspekty rozgrywki. Przede wszystkim walkę. Eksplorując świat Wytchwood nasza podopieczna nierzadko trafia na mniej lub bardziej niebezpieczne monstra, z którymi musi się uporać za pomocą pozyskanych przedmiotów. Przedmioty uzyskane drogą craftingu można też używać w trakcie rozwiązywania łamigłówek.

W grze oprócz głównego wątku znajdziemy również opcjonalne zadania. Te również sprowadzają się głównie do pozyskiwania odpowiednich przedmiotów. Podczas ich wykonywania możemy poznać różne barwne postacie zamieszkujące uniwersum Wytchwood.

Wideo - Wytchwood

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper