Hand of Fate

Hand of Fate

6,2
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS4 5.0
XONE 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Defiant Development
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana,   RPG akcji
Premiery
Świat:
17.02.2015
Europa:
18.02.2015
Producent:
Defiant Development
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana,   RPG akcji
Premiery
Świat:
17.02.2015
Europa:
18.02.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Hand of Fate (PS4)
6.5
Recenzja: Hand of Fate (PS4)
PS4

Hand of Fate - opis gry

Hand of Fate to gra karciana/przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Defiant Development. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Mac OS X, Linux) oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Hand of Fate bazuje na dość oryginalnych założeniach. W grze wcielamy się w bezimienną postać, która w chacie gdzieś na końcu świata spotyka tzw. Dealera, czyli Rozdającego. Nasz podopieczny uczestniczy w przygodzie, której narratorem jest ów Rozdający, a która żywo przypomina sesję RPG.

Przygodę, w której bierzemy udział, kreują karty. Na starcie otrzymujemy pewną ich liczbę (dzielą się one na kilka rodzajów, np. te od ekwipunku lub od encounterów/walk), a z czasem, tj. wraz z postępami, otrzymujemy kolejne. Na nasze perypetie wpływ ma również talia Dealera, który może nam dla przykładu podsunąć bardziej wymagających przeciwników.

Zasadniczo rozgrywka toczy się na dwóch poziomach. Pierwszy to wspomniana sesja, w trakcie której ingerencja z naszej strony sprowadza się do wyboru opcji dialogowych. Poza tym w pewnym określonych okolicznościach przenosimy się na trójwymiarową planszę, gdzie mają miejsce walki (odbywające się w czasie rzeczywistym). W trybie fabularnym naszym głównym zadaniem jest pokonania trzynastu bossów, a żeby dobrnąć do bossa musimy przejść cały dungeon.

Podczas sesji możemy możemy także natknąć się na NPC-ów, sklepy, w których można kupić lub sprzedać karty, oraz różne wydarzenia o niekoniecznie pozytywnych rozstrzygnięciach. Ważna jest w tym kontekście żywność - z czasem bowiem ją zużywamy. W skrajnym przypadku nasza postać może umrzeć z głodu.

Po ubiciu pewnej liczby bossów odblokowujemy tryb Endless, w którym pokonujemy dungeon o niekończącej się liczbie coraz trudniejszych poziomów.

Wideo - Hand of Fate

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper