Hand of Fate 2

Hand of Fate 2

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS 6.0
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Defiant Development
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana,   RPG akcji
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017
Producent:
Defiant Development
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana,   RPG akcji
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Hand of Fate 2 (PS4)
6.5
Recenzja: Hand of Fate 2 (PS4)
PS4

Hand of Fate 2 - opis gry

Hand of Fate 2 to gra karciana/przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Defiant Development. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Druga odsłona Hand of Fate to kontynuacja pierwowzoru. Akcja rozgrywa się sto lat po wydarzeniach tam przedstawionych. Sequel rozbudowuje formułę pierwowzoru wprowadzając szereg mniejszych i większych nowości oraz modyfikacji. Jedną z nich jest np. wprowadzenie edytora, który pozwala nam stworzyć własną postać, co nie było możliwe poprzednie (nie ma to jednak żadnego przełożenia na fabułę i gameplay).

Główne założenia rozgrywki nie uległy znaczących zmianom. Nadal mamy tu do czynienia z czymś żywo przypominającym sesję RPG. Nasze zmagania, można powiedzieć, odbywają się na jakby dwóch płaszczyznach. Pierwsza to właśnie wspomniana sesja. W pierwszej części musieliśmy pokonać trzynastu bossów (a uprzednio przejść dungeony), tutaj z kolei czeka na nas ponad dwadzieścia misji, każda przypisana innej karcie tarota. Zadanie, jakie w ich trakcie wykonujemy, są tym razem bardziej zróżnicowane. Jedno polega na przykład na gromadzeniu surowców, które pozwolą wzmocnić fortyfikacje przed inwazją barbarzyńców. W innym przypadku nasza postać budzi się po starciu z ogrem. Jej magiczny talizman został zniszczony, co uniemożliwia regenerację zdrowia za pomocą żywności. Przed każdą misją należy przygotować talię kart odpowiedzialnych za ekwipunek czy towarzyszy (ich obecność to nowość w sequelu).

Drugi istotny aspekt rozgrywki to walki. W ich trakcie przenosimy się na trójwymiarową planszę. Starcia są zręcznościowe. Jedną z nowości (oprócz różnego rodzaju poprawek natury technicznej) jest między innymi więcej typów uzbrojenia oraz większa liczba przeciwników.

Wideo - Hand of Fate 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper