Dicey Dungeons

Dicey Dungeons

7,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Terry Cavanagh
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Premiery
Świat:
13.08.2019
Europa:
13.08.2019
Producent:
Terry Cavanagh
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Premiery
Świat:
13.08.2019
Europa:
13.08.2019

Dicey Dungeons - opis gry

Dicey Dungeons to gra strategiczna wyprodukowana przez niezależnego developera Terry’ego Cavangha. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsolę Nintendo Switch (za port odpowiadało studio Distractionware).

Dicey Dungeons to dość unikalna gra strategiczna. Tytuł pozwala nam przejąć kontrolę nad antropomorficzną kością, która -- rywalizującym z innymi -- próbuje pokonać dungeon składający się z sześciu poziomów. Podczas tej przeprawy będziemy walczyć z przeciwnikami, otwierać skrzynie ze skarbami, robić zakupy w sklepach, a także -- co bardzo istotne -- budować własną talię kart. Dungeony są przedstawione jako plansze, na których znajdują się pola z różnymi przybytkami, przeciwnikami, przejściami, przedmiotami (np. regenerującymi zdrowie jabłkami) itd.

Jak wspomniano, ważną częścią rozgrywki jest budowanie talii, która może składać się maksymalnie z sześciu kart (dysponujemy sześcioma slotami, ale niektóre karty zajmują dwa). Karty oferują oczywiście rozmaite efekty, buffy czy debuffy, ale ich efektywność zależy od rzutu kością/kośćmi, czyli od szczęścia. Warunki, by otrzymać pożądany efekt, także bywają różne. Czasami wystarczy możliwie jak największa liczba ‘oczek’, innym razem na przykład ta liczba musi być parzysta bądź nieparzysta.

Co warto dodać, wybór postaci to nie tylko kwestia estetyki. W grze mamy do wyboru sześć, które różnią się umiejętnościami. Dla przykładu złodziej potrafi skopiować kartę rywala/rywalki, z kolei wynalazca ma możliwość poświęcenia własnej karty pod koniec rywalizacji, by otrzymać nową zdolność na początku kolejnej rundy. Do tego dochodzą dodatkowe epizody/wyzwania dla każdej postaci, które wymagają już dobrego zaznajomienia się z tutejszymi mechanikami.

Dicey Dungeons nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Dicey Dungeons

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper