Gungrave: Overdose

Gungrave: Overdose

6,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ikusabune
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
04.03.2004
Europa:
07.10.2005
Polska:
07.10.2005
Producent:
Ikusabune
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
04.03.2004
Europa:
07.10.2005
Polska:
07.10.2005

Gungrave: Overdose - opis gry

Gungrave: Overdose to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio Ikusabune i wydana w Europie przez Play It na PlayStation 2. Overdose to kontynuacja Gungrave. W odróżnieniu od pierwowzoru, przy pracach nad sequelem nie brał udziału rysownik Yasuhiro Nightow, choć produkcja starała się wiernie naśladować jego styl.

Overdose rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Nie ma tu wielkiej filozofii - prowadzącą przestępczą organizację rodzina Corsione wypuszcza na rynek śmiertelnie niebezpieczny narkotyk zwany SEED. Grave, tutejszy główny bohater, oraz jego towarzysze muszą odkryć źródło skąd wziął się wspomniany ‘produkt’ i położyć kres jego dystrybucji.

 

W grze na przejście czeka kilka liniowych poziomów, które wymagają od nas likwidowania hurtowych ilości oponentów. Założenia fabularne sugerują obecność jakiegoś śledztwa, ale nic z tych rzeczy - Grave musi sobie wyrąbać drogę do celu i nie ma za bardzo czasu na zbędne główkowanie. W porównaniu do “jedynki” twórcy postanowili podkręcić akcję, bowiem liczba uprzykrzających życie nieprzyjaciół jest większa (zniszczalne jest też otoczenie co uatrakcyjnia demolkę). Za kładzenie oprychów pokotem otrzymujemy punkty zwane beasts - jest ich tym więcej, im krótsze są przerwy pomiędzy kolejnymi zgonami. Ale to nie wszystko. Gra nagradza nas też za skuteczną i widowiskową rozgrywkę tak zwanymi Artistic Points. Mają ono niebagatelne znaczenie, ponieważ pozwalają Grave’owi i jego kompanom zdobywać nowe umiejętności.

 

I skoro mowa o towarzyszach Grave’a - są to Juji i Billy. W Gungrave: Overdose każdy dysponuje unikalnym stylem walki. Juji walczy mieczem i pistoletami, natomiast Billy posługuje się bardziej cudacznym sprzętem - gitarą elektryczną. Uzbrojenie głównego bohatera nie zmieniło się natomiast od poprzedniego razu - nadal używa on małej trumny, która wypchana jest rozmaitymi gnatami.

Wideo - Gungrave: Overdose

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper