Gungrave

Gungrave

6,5
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
17.07.2002
Europa:
29.11.2002
Producent:
Red Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
17.07.2002
Europa:
29.11.2002

Gungrave - opis gry

Gungrave to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez japońskie studio Red Entertainment i wydana przez Segę na PlayStation 2. Przy jej tworzeniu jako projektant postaci brał udział Yasuhiro Nightow (Trigun) oraz Kousuke Fujishima (Oh My Goddess!, Sakura Wars), który odpowiadał za design broni i urządzeń mechanicznych (mecha design).

Akcja Gungrave toczy się w bliżej nieokreślonym mieście zarządzanym przez organizację Millennion. Miasto pełne jest bandziorów, a jakby tego było mało powodzeniem cieszy się narkotyk zwany “seed”. Głównym bohaterem produkcji Red Entertainment jest Grave, który powraca z zaświatów, by się zemścić - za śmierć swoją i swojego przyjaciela. Jego historię opowiadają animowane cut-scenki.

 

Strukturę gry oparto na rozmaitych misjach do wykonania. Grave odwiedzi różne miejscówki w upadłym mieście - knajpę, laboratorium, stację metra, tradycyjne japońskie dojo na szczycie drapacza chmur oraz inne zakamarki. Gungrave skupia się właściwie niemal wyłącznie na akcji - naszym zadaniem jest przebijać się przez kolejne pomieszczenia pełne przeciwników (choć posiadamy pewną swobodę jeśli chodzi o poruszanie się po nich), aż do bossa. Walka może polegać na strzelaniu albo zwyczajnej bitce, a nasz talent w tym zakresie jest podsumowywany stosowną notą.

 

Grave ma do dyspozycji rozmaite wynalazki pomagające w zmaganiach. Jego podstawową bronią jest Cerberus, dwa gnaty z nieograniczoną amunicją, ale na większą uwagę zasługuje raczej niemała trumna, którą taszczy on ze sobą przez cały czas. Może ona posłużyć do odpalenia np. rakiet albo innych specjalnych ataków, ewentualnie do zdzielenia stojącego niedaleko przeciwnika lub ochrony przed strzałami. Nasz podopieczny posiada ponadto osłonę redukującą obrażenia. Bez niej jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli idzie nam dobrze, Grave otrzymuje dostęp do nowych specjalnych umiejętności robiących użytek z jego trumny. O możliwości ich odpalenia informuje specjalny wskaźnik znajdujący się obok trupiej czachy w rogu ekranu. Aby go nabić, należy klepać combosy i to nawet takie po kilkaset hitów roznoszące wszystko i wszystkich w zasięgu wzroku.

Wideo - Gungrave

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper