Guitar Hero: Metallica

Guitar Hero: Metallica

8,0
68 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.1
X360 8.0
Wii 7.0
PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
29.03.2009
Europa:
29.05.2009
Polska:
29.05.2009
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
29.03.2009
Europa:
29.05.2009
Polska:
29.05.2009

Guitar Hero: Metallica - opis gry

Guitar Hero: Metallica to gra muzyczna wyprodukowana przez studio Neversoft i wydana przez Activision na PlayStation 2, PlayStation 3, Xboxa 360 i Wii. W odróżnieniu od poprzednich części serii, ta poświęcona była w całości tylko jednemu zespołowi.

Gra rozwija formułę Guitar Hero: World Tour pozwalając nam wcielić się w członka zespołu rockowego. Wykorzystać w tym celu możemy dedykowane kontrolery stworzone z myślą o cyklu Neversoft/Activision, czyli gitarę, perkusję i mikrofon.

Gameplay nie różni się w zasadzie niczym od poprzednich części serii. Na ekranie pojawiają się nuty o pięciu różnych kolorach, a naszym zadaniem jest wciśnięcie odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie używając do tego jednego ze specjalnych kontrolerów (lub dbając o właściwy ton głosu). Im lepszy timing, tym więcej punktów. Z drugiej strony jeśli popełnimy zbyt dużo błędów - przegramy.

Najważniejszym trybem gry jest kariera (Career), w której śledzimy opowiedzianą w komiksowym stylu historię zespołu chcącego udać się w ślady Metalliki. Ścieżka dźwiękowa składa się z niemal trzydziestu kawałków tytułowego zespołu oraz z ponad dwudziestu innych piosenek wybranych przez członków zespołu. Nasze występy są oceniane gwiazdkami. Aby odblokować dostep do kolejnego ‘zestawu’ utworów musimy zdobyć ich odpowiednią liczbę.

Produkcja posiada też inne atrakcje. Wspomnieć warto o trybie GHTunes, gdzie możemy tworzyć własne piosenki, Drum Mode, w którym wybieramy dowolny kawałek i używając perkusji tworzymy własną ścieżkę perkusyjną, a także Battle. Innymi słowy jest to rywalizacja znana z poprzednich odsłon, choć tu dla odpowiedniego posmaku dorzucono power-upy kojarzące się w ten lub inny sposób z Metallicą. Grać można oczywiście w pojedynkę lub w multi.

Wideo - Guitar Hero: Metallica

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper