Guitar Hero 5

Guitar Hero 5

7,1
55 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.3
X360 7.3
Wii 5.0
PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
01.09.2009
Europa:
11.09.2009
Polska:
18.09.2009
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
01.09.2009
Europa:
11.09.2009
Polska:
18.09.2009

Guitar Hero 5 - opis gry

Guitar Hero 5 to gra muzyczna wyprodukowana przez studio Neversoft i wydana przez Activision na konsole PlayStation 2, PlayStation 3, Xboxa 360 i Wii. Tytuł sprzedawany był wraz z dedykowanymi kontrolerami lub bez nich.

Guitar Hero 5 to gra muzyczna, która w założeniach daje nam szansę poczucia się niczym członek zespołu rockowego. Grać mogą maksymalnie cztery osoby, którym przydzielone zostają inne role: lead, gitara akustyczna, perkusja lub wokal. W produkcji Neversoft znajdziemy  ponad osiemdziesiąt licencjonowanych utworów takich wykonawców jak Johnny Cash, Carlos Santana, Garbage, Muse czy Nirvana. Poza tym istnieje także możliwość zwiększenia repertuaru poprzez dokupienie dlc lub zaimportowania kawałków z poprzednich edycji Guitar Hero.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay nie różni się w zasadzie niczym od poprzednich części serii. Na ekranie pojawiają się nuty o pięciu różnych kolorach, a naszym zadaniem jest wciśnięcie odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie używając do tego specjalnego kontrolera dedykowanego grze. Im lepszy timing, tym więcej punktów. Z drugiej strony jeśli popełnimy zbyt dużo błędów - przegramy. Nowy w “piątce” jest myk o nazwie Band Moments, który polega na tym, że każdy członek zespołu musi odegrać swoją część utworu.

Guitar Hero 5 posiada kilka wariantów zabawy. W singlu jest to Quickplay (możliwość rozegrania szybkiej partyjki) i Career (kariera), natomiast w multi znajdziemy Party Play, gdzie zmagamy się z losowo zmieniającymi się piosenkami, oraz RockFest, w którym grać może maksymalnie osiem osób jednocześnie (w trybie online).

Co warto dodać, wersja na PS2 nie posiada funkcji sieciowych, zaś w przypadku Wii dodano opcję komunikacji z NDS-em i możliwość używania własnych Mii. Z myślą o tej pierwszej rzeczy stworzono tryb Roadie Battle, gdzie gracz posiadający przenośniaka Nintendo ogrywa minigierki próbując sabotować działania tego grającego na Wii.

Wideo - Guitar Hero 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper