Fable: The Lost Chapters

Fable: The Lost Chapters

8,3
72 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
XBOX 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
18.10.2005
Europa:
21.10.2005
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
18.10.2005
Europa:
21.10.2005

Fable: The Lost Chapters - opis gry

Fable: The Lost Chapters to gra RPG wyprodukowana przez Lionhead Studios i wydana przez Microsoft na konsoli Xbox oraz na komputerach osobistych z systemami Windows i Mac OS X. The Lost Chapters to rozbudowana wersja pierwszej części Fable.

The Lost Chapters opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór, choć twórcy zaimplementowali też sporo nowej zawartości. Fabuła pozostała bez zmian - wcielamy się w chłopca, którego wioska zostaje zniszczona w wyniku napadu bandytów. Osierocony główny bohater zostaje uratowany przez niejakiego Maze’a, a ten zabiera go do gildii, gdzie chłopak wychowuje się przez najbliższe lata. Po upłynięciu tego czasu, wyrusza on w świat, by dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za śmierć członków jego rodziny.

W Fable gra się podobnie jak w komputerowe RPG. Nasze główne zadanie sprowadza się do wykonywania questów, które można podzielić na te obowiązkowe (popychające fabułę naprzód) oraz opcjonalne. W produkcji Lionhead Studios zaimplementowano ciekawy patent pozwalający nam chełpić się przed wyzwaniem. Sprawia to, iż wzrasta stopień trudności, ale jednocześnie możemy liczyć na cenniejsze nagrody jeśli uda nam się z nim uporać.

Fable/The Lost Chapters umożliwia nam podejmowanie decyzji, które pozwalają opowiedzieć się po jasnej lub ciemnej stronie mocy. Wpływa to nie tylko na parametry podopiecznego, ale także na jego wygląd i na to, jak jest postrzegany przez innych mieszkańców świata. Dostępny jest również bardziej tradycyjny system rozwoju pozwalający doskonalić jedną z trzech dziedzin: Physical (siła fizyczna), Skill (zdolność posługiwania się łukiem itd.) oraz Will (zaklęcia).

The Lost Chapters wprowadza nieco nowych rzeczy. Przede wszystkim jest to rozbudowana fabuła z epizodem rozgrywającym się po ‘normalnym’ zakończeniu, nowe lokacje, niedostępne wcześniej przedmioty, bronie, zaklęcia itd.

Wideo - Fable: The Lost Chapters

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper