Gothic

Gothic

8,4
198 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
15.03.2001
Europa:
15.03.2001
Polska:
28.03.2002
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
15.03.2001
Europa:
15.03.2001
Polska:
28.03.2002

Gothic - opis gry

Gothic to gra role-playing widziana z perspektywy trzeciej osoby, stworzona przez niemieckie studio Piranha Bytes i wydana za pośrednictwem Egmonst Interactive w marcu 2001 roku na PC. Tytuł hula na autorskim silniku ZenGin. 

Zadaniem gracza w Gothic jest wzmacnianie głównego bohatera przez pokonywanie napotykanych przeciwników. Po znalezieniu odpowiedniego "trenera", gracz może nauczyć się nowych umiejętności - m.in. z pola fechtunku lub magii. Ważnym elementem rozgrywki jest zdobywanie przedmiotów, które można następnie sprzedać - np. mięsa dzikich zwierząt. Mięso można również usmażyć, co zwiększa jego właściwości lecznicze. W trakcie eksploracji wirtualnego środowiska napotykamy liczne możliwości podejmowania zadań pobocznych. Gracz może także wybrać do którego stronnictwa chce się przyłączyć. Różnice między frakcjami ulegają jednak zatarciu w późniejszej fazie zabawy. Walki w Gothic przebiegają w czasie rzeczywistym - gracz steruje bezpośrednio tylko jedną postacią.
 
Scenariusz Gothic podejmuje tematykę fantasy. Rasa ludzka przegrywa bardzo długą wojnę z orkami. By mieć szansę na zwycięstwo, król potrzebuje zdobyć magiczny kruszec z kopalni. W tym celu wysyła do niej grupę  więźniów, którzy wykorzystali zamieszanie jakie powstało, gdy magiczna bariera wyrwała się spod kontroli. Więźniowie inicjują rebelię i odłączają się od monarchii. Gracz wciela się w postać, która została zamieszana w samo serce konfliktu między koroną, rebeliantami, a orkami. Gracz zwiedza wioski, kopalnie czy obozy walczących frakcji stając do walki z ludźmi, szkieletami, orkami czy demonami.  
 
Bohater może walczyć za pomocą różnego rodzaju mieczy, toporów, młotów, łuków czy kuszy. Część uzbrojenia, na które składają się też pancerze i amulety, gracz może wytworzyć sam a część zdobyć od wrogów. Pierwsza odsłona serii Gothic była chwalona za dobrą oprawę graficzną (pełne 3D i otwarte środowisko gry). Recenzenci krytykowali jednak płytką fabułę i prosty system rozwoju bohatera oraz system walki. Średnia ocen Gothic wyniosła ok. 8/10.

Wideo - Gothic

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper