Darksiders: Warmastered Edition

Darksiders: Warmastered Edition

8,1
57 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 8.2
PS4 7.9
XONE 8.7
Wii U 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
THQ Nordic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
20.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2016
Europa:
22.11.2016
Polska:
22.11.2016
Producent:
THQ Nordic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
20.5 godzin
Premiery
Świat:
22.11.2016
Europa:
22.11.2016
Polska:
22.11.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Darksiders: Warmastered Edition (PS4)
7.5
Recenzja: Darksiders: Warmastered Edition (PS4)
PS4

Darksiders: Warmastered Edition - opis gry

Darksiders: Warmastered Edition jest grą przygodową z elementami RPG. Za pozycję odpowiada THQ Nordic, które nabyło prawa do marki od THQ. Deweloperzy zdecydowali się przenieść opowieść na konsole ósmej generacji. 

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia, którą opowiada Darksiders, rozpoczyna się sceną ataku na Ziemię. Ludzie sądzą, że jest to deszcz meteorytów, podczas gdy tak naprawdę rozpoczęła się Apokalipsa. Ulice opanował chaos, a zabudowania sypią się jak domki z kart. Dzieje się tak, gdyż to właśnie w królestwie Ziemi dokonać ma się ostateczne starcie między armiami Piekła i Nieba. Głównym bohaterem gry jest Wojna, jeden z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, których misją było wziąć udział w ostatecznej rozgrywce. Jednakże ktoś po jednej ze stron uknuł intrygę i obszedł boski pakt. Tym samym bohater pojawia się w naszym świecie samotnie, a jego siły z każdą chwilą maleją. Teraz Wojna musi dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało.

Rozgrywka

Darksiders przynależy do gatunku action adventure, wiele elementów zapożyczając z serii The Legend of Zelda na konsole Nintendo. Rozgrywkę można więc podzielić na trzy podstawowe segmenty: eksplorację, rozwiązywanie puzzli oraz walkę. Wojna potrafi doskonale władać bronią białą, o czym przekonać się mogą nie tylko zwykli przeciwnicy, lecz także ogromni bossowie, pojedynki z którymi najeżone są sekwencjami Quick Time Events. System walki jest mniej złożony niż chociażby w serii God of War, za to protagonista wzorem Kratosa potrafi brutalnie dobijać oponentów. Zagadki logiczne występują w dużej ilości, należy wówczas chwilę się zastanowić, a czasem wykazać zręcznością. Gracz dysponuje mapą kolejnych pomieszczeń, co znacznie ułatwia eksplorację. Deweloper starał się urozmaicić gameplay, wprowadzając m.in. sekwencje z udziałem wierzchowca, którego dosiada Wojna.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej produkcja THQ Nordic prezentuje się dobrze, uwagę przykuwa przede wszystkim design wykreowanego świata oraz projekty postaci. Za podniosłą ścieżkę dźwiękową opowiada trio kompozytorów, wśród których znalazł się Cris Velasco, komponujący wcześniej na potrzeby serii God of War.

Wideo - Darksiders: Warmastered Edition

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper