Poradnik (Trophy Guide) #8 - God of War II

Poradnik (Trophy Guide) #8 - God of War II

Adrian Markiewicz | 23.07.2014, 14:52

God of War II to kolejna część sagi o brutalnym łysolu. "Dwójka" została zrobiona w myśl "Bigger, Better and more Badass". W efekcie walczymy z jeszcze bardziej pokręconymi przeciwnikami, pokonujemy gigantycznych Bossów i używamy potężniejszych mocy i przedmiotów niż wcześniej! Przepraszam za sporą obsuwę!! Jedziemy z tematem! 

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 3/10
Liczba trofeów offline - 35(1, 5, 11, 18)
Liczba trofeów online - brak
Czas potrzebny do zdobycia platyny - 15h
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 2

Kilka porad na początek:

  • Mimo iż możesz wycisnąć wszystkie soki z gry już przy pierwszym przejściu, radzę byś rozbił sobie to na 2 podejścia. Pozwoli to wymasterować poszczególne zagadki i lokacje jak również poznać przeciwników i ich comobsy a także zaznajomić się z nowym wachlarzem ciosów jakie może wyprowadzać Kratos. Ta wiedza ponownie przyda się przy wykonywaniu Challange of the Titans


  • By zdobyć wszystkie trofea oraz platynę, nie wymagane jest ukończenie gry na najwyższym poziomie trudności. Spokojnie możesz odpalić na NORMAL a jeżeli nie czujesz się za dobrze w tego typu grach to pozostaje EASY.


  • Osobiście polecam odpalić grę na najwyższym poziomie trudności, ponieważ wtedy będziesz grał zachowawczo, będziesz uczył się ruchów poszczególnych przeciwników jak również swoich własnych. Ciężka przeprawa przez fabułę zahartuje Cię na późniejsze wyzwanie jakim jest wyzwanie tytanów!

God of War II Achievements


True chaos is about to come!

Breaking Wind- Trofeum fabularne. W miejscówce "Typhon's Cave" będziesz musiał zdobyć "Typhon's Bane" czyli łuk tytana Typhona.

Znajduje się on w oku owego jegomościa. Po pokonaniu kilku przeszkód oraz walki z potężnymi podmuchami jakie robi Typhon, będziesz mógł dobrać się do jego gałki ocznej i wyrwać nową broń.

Big, Tuff, Buff and Rough- Trofeum fabularne. Zaraz po zdobyciu "Typhon's Bane" będziesz mógł użyć owej broni by "uwolnić" Prometeusza. To pozwoli Ci zdobyć "Rage of the Titans", nową moc, którą ładujesz zadając szlagi przeciwnikom lub zbierając złote orby!

Blue Balls- Kolejne trofeum, które jest ściśle związane z fabułą. Przy rozwiązywaniu zagadki dotyczącej "Steeds of Time" czyli wielkiego rydwanu z czterema końmi, natkniesz się na salę, w której zdobędziesz nową moc a mianowicie "Cronos Rage". Gdy ta wpadnie Ci w ręce, wpadnie również "aczik"!

Shiner- Achievement wpadnie jeszcze przed wejściem do
"Temple of Euryale". Zdobędziesz tam "Golden Fleece" broń, która pozwala odbijać wrogie pociski!

Rock their World- Usłyszysz znajome "Ding", gdy pokonasz Euryale w jej własnej świątyni a za trofeum i moc posłuży jej głowa!

Sama walka jest prosta i jedyne o czym warto pamiętać to, że większość z jej ataków, które wyprowadza skacząc z kolumny można ominąc skakaniem. Również jej szybkie jak błyskawica szlagi można smiało blokować.

Learning to Fly- Trofeum fabularne. Przy próbie przedostania się do "Temple of Cronos" spotkasz Ikara. Gdy stoczysz z nim walkę i zdobędziesz jego skrzydła, trofik wpadnie.

Shaky Ground- Trofeum fabularne. Gdy wpadniesz w łapy Atlasa, będziesz miał okazję zdobyć "Atlas Quake". Gdy to zrobisz, kolejny brąz jest Twój!

Death From Above 2009- Gdy pokonasz po raz pierwszy
"Czarnego Jeźdźca" trofeum wpadnie! Pokonasz go gdy po raz drugi będziesz staczał podniebne walki na Pegazie z Gryfonami!

Musisz jedynie zadawać celne szlagi a później odpalić QTE przy pomocy .

Resurrection- Trofeum fabularne. Gdy zostajesz strącony do Hadesu, Twoim jedynym pragnieniem i zadaniem jest wydostanie się i pokonanie szponów władcy dusz. Gdy dotrzesz na sam "szczyt", trofeum jest Twoje!

Rock Hard- Będąc wewnątrz Atlasa, stoczysz bój z kamiennym Minotaurem. Gdy go pokonasz trofeum wpadnie.

Sama walka sprowadza się do dwóch metod. Jeżeli masz naładowany pasek
"Rage of the Titans" możesz go spokojnie odpalić i okładać mini-Bossa ile wlezie do momentu pojawienia się , które po wciśnięciu zaowocuje QTE. Możesz również podejść bardziej taktycznie do tej walki jednak zalecam to tylko jeżeli grasz na najwyższym poziomie trudności. Mianowicie, co 3-4 sztychy przyjemniaczek będzie kręcił "bączka" rękami. Wtedy musisz przeturlać się w tył i od razu doskoczyć by kontynuować atak! Zajmuje to więcej czasu ale pozwala zaoszczędzić życie oraz magię!

Pick'n on the Litlle Guy- Trofeum fabularne. Musisz pokonać wszystkich wrogów przed wejściem do "Palace of the Fates". Gdy ostatni będzie gryzł glębę trofeum wpadnie.

Watcha Got on the Hot Plate- Trofeum fabularne. Musisz rozwiązać zagadkę ognistego Feniksa.

Całość wymaga byś roztopił lód, który skuwa posąg feniksa. Na suficie pokoju, w którym znajduje się ptak są lodowe bryły blokujące dostęp światła. Rozwal je.
Następnie aktywuj feniksa by roztopił pierwszy zamrożony pokoik. W nim będzie pierwsze zwierciadło, które skupia promienie padające z sufitu. Dzięki nim uwolnisz statuę i roztopisz resztę pomieszczeń.

Uwaga! W 2 pomieszczeniach znajdują się przeciwnicy!

Whip it Good- Trofeum fabularne. Gdy uwolnisz wszystkie konie w "Steeds of Time" "aczik" wpadnie!

Lift with Your Knees- Trofeum fabularne. Gdy umieścisz dwie przeciwwagi po obu stronach świątyni usłyszysz "DING"!

Swinger- Trofeum fabularne. Gdy zdobędziesz broń "Spear of Destiny", będziesz musiał przeprawić się przez resztki mostu. Wszystko opiera się o huśtanie i skakanie pomiędzy kolejnymi "kawałkami" mostu!

Stoner- By zdobyć to trofeum musisz zamienić w kamień 30 przeciwników używając głowy Euryale. Nie powinien to być problem by zdobyć te 30 fragów podczas kampanii. Dobrym miejscem podczas samotnej przygody jest właśnie miejscówka gdzie pokonujesz Euryale. Po zdobyciu jej głowy walczysz z kilkunastoma przeciwnikami. Zabij połowę a następnie odpal ostatni checkpoint :)

W Challange of the Titans również, możesz łatwo zagrnąć te 30 fragów. Trzecie wyzwanie wymaga byś zamieniał przeciwników w kamień i wtedy ich zabijał. Nie ważne czy w jednej sesji zdobędziesz 1 czy 5 killi. Cały achievement się kumuluje.

Super Sized- Trofeum za wykonanie 500 Hit Combo. Jest kilka sposobów by wykonać to wyzwanie jednak najlepszy okazał się trick z pokojem, w którym zdobywamy moc "Cronos Rage ". Gdy ową moc zdobędziesz, pojawi się sporo przeciwników. Jedyne co Ci pozostaje to spamować nowo nabytą mocą aż pęknie granica 500 Hit Combo.

Hitting Your Stride- Najprostsze trofeum z możliwych. Wystarczy, że zrobisz upgrade przy pomocy czerwonych orbów dowolnej broni!

Eye Can't Believe it- Wpadnie gdy zbierzesz 18 "Gorgon's Eyes", jednak w grze jest ich więcej. Jak je znaleźć patrz Tutaj!

Go Make a Pillow- Tak jak w przypadku Eye Can't Believe it tak tutaj musisz znaleźć 18 piór feniksa. Poniżej seria wideo, która chronologicznie ukazuje jak i gdzie szukać poszczególnych znajdziek!

Eye Sore- By trofeum wpadło musisz zgromadzić 20 oczy Cyklopów. Tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana a jest tak dlatego, że w samej grze są tylko 2 lub 3 miejsca, w którym możesz spotkać Cyklopy a co za tym idzie wyrwać im oko.

Próbowałem na wiele sposóbów powtarzając raz po raz dogodne miejsca podczas samotnej przygody, jednak zabiera to zdecydowanie zbyt dużo czasu.

Okazało się, że świetnym sposobem jest natomiast ukończenie Challange of the Titans, co da Ci dostęp do "Arena of Fates", na której możesz sam ustalić przeciwników, z którymi chcesz walczyć.

Wystarczy, że odpalisz ową Arenę i ustawisz by Twoim przecinikiem był tylko jeden cyklop, ewentualnie 2. I tak spokojnie rozgrywasz potyczki z cyklopami nawet nie przerywając gry, ponieważ przeciwnicy stale się odradzają. Dobra opcją jest również to, że możesz ustawić sobie nieskończone życie i magię!

Boss Batch 1- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy pokonasz Colossus of Rhodes, Dark Ridera oraz Theseus. Walki nie są specjalnie trudne i spokojnie sobie z nimi poradzisz.

Colossus of Rhodes pokonasz rozwalając w drzazgi wszystkie przęsła wewnątrz jego cielska przy pomocy Blade of Olympuss oraz kilku QTE.
Dark Ridera załatwisz podczas drugich podniebnych walk na gryfach, a z Thesusem rozprawisz się przy okazji poganiania koni na "Steeds of Time"

Boss Batch 2- Trofeum fabularne. Tak jak poprzednio musisz rozprawić się z 3 Bossami. Są nimi Barbarian King, Euryale, oraz Perseus.

Króla Barbarzyńców pokonasz po efektownym ślizganiu się za jego wierzchowcem i po serii QTE.
Euryale straci dla Ciebie głowę jeśli będziesz pamiętał o tym, by podskakiwać gdy ta "piekność" przypuszcza atak z powietrza.
Perseusz nie będzie solą w oku, gdyż pomimo swojej czapki niewidki można go łatwo wypatrzyć jak chodzi po wodzie!

Boss Batch 3- Trofeum fabularne. Ostatnią serią Bossów jaką musisz pokonać by zdobyć kolejne osiągnięcie są Kraken i wszystkie trzy Sisters of Fate.


Walka z Krakenem sprowadza się tylko do osłabiania "odkrytych" części stwora by później je odciąć a następnie wypatroszyć monstrum.

Zabawa z Siostrami jest nieco złożona bo każda z osobna ma inny styl walki i inne combosy. Jednak każda z nich miota pociski, które śmiało możesz blokować dzięki
Golden Fleece i posyłać z powrotem do adresata.

Niezależnie od tego, z którą siotrą walczysz polegaj tylko i wyłącznie na turlaniu się, prostych combosach i magii. Nie używaj Blade of Olympuss gdyż jest zbyt wolny a bardziej złożone combosy przeważnie zostają przerwane przez przeciwniczki.

Daddy Issues- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy pokonasz Zeusa!

Rise and SHINE- Trofeum fabularne. Wpadnie w momencie gdy uda Ci się wypuścić ognistego feniksa na powierzchnię!

Spread 'Em- Trofeum fabularne. Wpadnie gdy otworzysz wrota do Temple of the Fates

Shine King- Trofeum fabularne. Zgarniasz go, gdy zdobywasz

Golden Fleece!

Blowing Your Wad- To trofeum jest dość złożone, ponieważ musisz wymaksować wszystkie dostepne bronie oraz moce. Wbrew pozorom potrzeba do tego tony czerwonych orbów. Z pomocą przychodzą skrzynie z orbami, których jest naprawdę sporo, jak również skrzynie skrywające "Gorgon's Eyes" i "Phoenix Feathers"

Dobrym sposobem jest, by ulepszać najpierw moce, gdyż to one pochłaniają największe pokłady orbów. Dopiero potem przejść do głównej broni Kratosa i reszty!
Dodatkowo bardzo pomaga, gdy przechodzisz grę na poziomie EASY, ponieważ przeciwnicy pozostawiają po sobie więcej orbów!!

Osatnią najważnieszją rzeczą jest to, że nie musisz maksować Blade of Olympuss! Nie jest to wymagane do trofeum. Ta broń możesz później przy okazji brnięcia przez kolejne etapy Challange of the Titans wymaksować.

The End Begins- Wystarczy, że ukończysz grę na dowolnych poziomie trudności a złote trofeum jest Twoje!

Feel the Urn- Wystarczy, że znajdziesz i użyjesz w grze dwóch
Urns of Power. W sumie w grze są 4 skrzynki, które skrywają owe przedmioty, jak również otrzymasz ekstra 2 za pokonanie Challange of the Titans. Poniżej jest wideo, które ukazuje miejscówki z 4 znajdźkami ukrytymi w grze!

Bleeding Thumbs- To chyba najtrudniejszy achievement w grze. Wymaga od nas momentami małpiej zręczności i dużo cierpliwości oraz dobrej znajomości combosów Kratosa jak również obeznania z przeciwnikami.

Samo wyzwanie składa się z 7 aren, na których musisz wykonać określone zadanie często mieszcząc się również w jakimś przedziale czasowym. Poniżej jest świetne wideo, które krok po kroku pokazuje jak pokonywać poszczególne areny!

15 Min Fight Scene- To osiągnięcie wymaga walki z czasem. Musisz pokonać drogę do Loom Chamber poniżej 10 minut. Drogą, którą pokonujesz jest podzielona na kilka mniejszych sektorów, w których musisz pokonać wszystkich wrogów.

Podstawa to używanie magii na dużej liczbie oponentów jak również dobre blokowanie i turlanie się!
Poniżej wideo w skondensowanej formie, które pokazuje jak powinno pokonywać się tą część gry by zdobyć trofeum!!

You Know the Germans Make Good Stuff...- Musisz znaleźć wszystkie3 UBER skrzynie! Nie jest to takie proste jak może się wydawać! Poniżej 3 wideo, które pokażą Ci jak je zdobyć!

Trophy of Gaia- Jeżeli udało Ci się zdobyć wszystkie powyższe osiągnięcia to jesteś już szczęśliwym posiadaczem kolejnej platyny! Gratulacje!

Całość przygotował: Adikon

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper