Prince of Persia: The Two Thrones

Prince of Persia: The Two Thrones

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS2 8.1
XBOX 8.2
GC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
01.12.2005
Europa:
02.12.2005
Polska:
09.12.2005
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
01.12.2005
Europa:
02.12.2005
Polska:
09.12.2005

Prince of Persia: The Two Thrones - opis gry

Prince of Persia: The Two Thrones to gra action-adventure wyprodukowana przez Ubisoft Montreal na PC, PlayStation 2, Xboxa i GameCube’a. Tytuł wieńczył nową trylogię Prince of Persia, którą rozpoczęło w 2003 roku The Sands of Time.

The Two Thrones to bezpośredni sequel Warrior Within, w którym Książę zdołał pokonać Dahakę i uratować Kaileene. Na początku oboje docierają do Babilonu, ale miasto wstrząsane jest przez wojnę, co ma wkrótce swoje nieciekawe konsekwencje. Kaileena w wyniku zamieszania zostaje porwana, a główny bohater, nie mając innego wyboru, rusza jej ratunek natykając się na Viziera, starego znajomego z The Sands of Time.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W kwestii rozgrywki trzecia część nowego Prince of Persia oferuje kilka nowych rzeczy. Nadal sednem rozgrywki są sekcje platformowe i walka. Akrobatyczne umiejętności Księcia jednak trochę się rozwinęły (ma do dyspozycji większy wachlarz umiejętności) i nadal może ich używać zarówno do pokonywania przeszkód, jak i walki. Twórcy usprawnili ponadto mechanikę skradania wprowadzając rozwiązanie pod nazwą “speed kill”, które umożliwia dokonywanie egzekucji na praktycznie każdym przeciwniku (w poprzednich częściach można ich było w ten sposób co najwyżej zranić).

 

Największa zmiana dotyczy samego Księcia, który doczekał się alter ego, mrocznej wersji samego siebie. W pewnych, ustalonych przez twórców momentach, dochodzi do metamorfozy. Jako Dark Prince gracz nie może używać drugiej broni, zamiast tego posiada Daggertail, coś w stylu bata zrośniętego z jego ręką, który pozwala na interakcję z otoczeniem w sposób niedostępny dla zwyczajnej wersji głównego bohatera. Niestety, pod nową postacią stale traci on zdrowie, które można zregenerować absorbując piaski czasu. Do normalnej formy Książę powraca po zetknięciu z wodą.

 

The Two Thrones udanie zakończyło nową trylogię Prince of Persia. Gra nie była oceniana tak dobrze jak The Sands of Time, ale i tak lepiej od Warrior Within.

Wideo - Prince of Persia: The Two Thrones

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper