Giana Sisters: Twisted Dreams

Giana Sisters: Twisted Dreams

6,7
91 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.3
XONE 6.7
Wii U 8.3
PS3 6.6
X360 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Forest Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
20.03.2013
Producent:
Black Forest Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
20.03.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Giana Sisters: Twisted Dreams Director's Cut (PS4)
9.0
Recenzja: Giana Sisters: Twisted Dreams Director's Cut (PS4)
PS4

Giana Sisters: Twisted Dreams - opis gry

Giana Sisters: Twisted Dreams to klasyczna, dwuwymiarowa platformówka pełniąca rolę remake'u wydanej w roku 1987 The Great Giana Sisters. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz Xboksa 360, a za jego produkcję odpowiada studio Black Forest Games.

Bohaterkami gry są Giana i Maria - siostry zagubione w krainie snów. Produkcja Black Forest Games to platformówka 2D, w której zmierzamy w prawą stronę i skaczemy wrogom po głowach, zbierając po drodze porozrzucane klejnoty. W przeciwieństwie pierwowzoru mamy stałą możliwość przełączania się „w locie” pomiędzy obiema siostrami. Wraz ze zmianą bohaterki, przeobrażeniu ulega też otaczający nas świat – np. z tętniącej życiem roślinności pozostają suche i nadgniłe gałązki, a słodki, pierzasty ptaszek zostaje zastąpiony rogatym demonem.

Zmiana otoczenia to nie tylko kosmetyka, ale ma też praktyczne zastosowanie, pomocne w pokonywaniu napotkanych przeszkód. Np. w jednym ze światów jest zburzony most, ale w alternatywnej wersji można po nim bezpiecznie przejść. Manipulując rzeczywistością, wprawimy też w ruch windy i sprawimy, że kraty w zamku podniosą się lub opadną. Wszystko po to, aby przedostać się dalej. Co więcej, w zależności w jakiej powłoce się znajdziemy, możemy dodatkowo korzystać ze specjalnych zdolności. Grzeczna siostra dysponuje „kręciołkiem”, który podobnie jak u Crasha Bandicoota wydłuża lot podczas skoku, z kolei bliźniacza „pankówa” na życzenie zmienia się w ognistą kulę i nie tylko kosi wrogów, ale też odbija się od ścian niczym we fliperze.

Jednocześnie zmianie ulega podkład muzyczny – staroszkolne brzmienie syntezatora zastępuje heavy metalowa aranżacja kapeli Machinae Supremacy. Wrażenie robią przede wszystkim fajne aranżacje klasycznych chiptunes w rockowych klimatach. Muzykę skomponował i zaaranżował na nowo sławny z epoki 8-bitowej Chris Hülsbeck (jego utwory można było posłuchać w pierwowzorze na C-64 i Amige 500). Covery jego hiciorów wykonała grupa Machinae Supremacy.

Wideo - Giana Sisters: Twisted Dreams

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper