Trine 2

Trine 2

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.9
PS4 7.9
Wii U 7.6
PS3 7.6
X360 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frozenbyte
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
20.12.2011
Europa:
07.03.2012
Polska:
07.03.2012
Producent:
Frozenbyte
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
20.12.2011
Europa:
07.03.2012
Polska:
07.03.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Trine 2: Complete Story (PS4)
9.0
Recenzja: Trine 2: Complete Story (PS4)
PS4

Trine 2 - opis gry

Trine 2 jest grą platformową utrzymaną w klimacie fantasy, wyprodukowaną przez studio Frozenbyte i wydaną przez firmę Atlus na najpierw na PC, PlayStation 3 i Xboks 360, a później na WiiU i PS4. Trine 2 sprzedawane jest tylko w dystrybucji cyfrowej, podobnie jak wydana dwa lata wcześniej „jedynka”.

Fabuła w Trine 2 jest prawie identyczna jak w części pierwszej. Magiczny artefakt Trine ponownie wzywa trzech śmiałków do ratowania baśniowego królestwa od zła. Powracają znani z „jedynki” bohaterowie. Czarodziej Amadeusz potrafi za pomocą magii unosić i przestawiać obiekty, Zoya jest doskonałą łuczniczka, która oprócz rażenia strzałami, potrafi także posługiwać się linką z hakiem, którą zaczepia o każdą drewnianą powierzchnię, dzięki czemu potrafi się dostać w pozornie niedostępne miejsca. Drużynę uzupełnia Pontius, który, jak na rycerza przystało, potrafi sprostać nawet największym przeciwnikom za pomocą pięści, młota bojowego lub duetu miecz i tarcza. Całą historię poznajemy, ponownie wsłuchując się w zmysłowy i ciepły głos narratora.

Całą przygodę przechodzimy trójką bohaterów, w odpowiednim momencie przełączając się na daną postać w zależności od tego, na jaką przeszkodę natrafimy. Rycerz idealnie nadaje się do unicestwiania wrogów, złodziejka dostanie się w trudno dostępne dla innych miejsca, a czarodziej przy pomocy swoich czarów sprawi, że zawalony most ponownie powróci do swojej pierwotnej formy. Zaznaczyć trzeba, że Trine 2 naprawdę zmusza gracza do intensywnego myślenia i wysiłku umysłowego. Największą nowością jest zabawa z żywiołami - ogniem i wodą. Wielokrotnie natrafimy na przeszkody związane cieczą, którą to będziemy zmuszeni przekierować, użyć jako substancji do podlania rośliny bądź też unieszkodliwić w celu przejścia do następnej lokacji. Trine 2 oferuje także możliwość przechodzenia gry w kooperacji przez Sieć.

Pierwsza część Trine jest jedną z najlepiej wykonanych gier 2D, a sequel pod kilkoma względami wygląda nawet lepiej. Ścieżkę dźwiękową ponownie skomponował Fin Ari Pulkkinen, która tak jak w „jedynce”, idealnie pasuje do baśniowego klimatu gry. Narrator przemawia zaś głosem Terry’ego Wiltona.

Wideo - Trine 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper