Shovel Knight: Treasure Trove

Shovel Knight: Treasure Trove

7,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.0
PS4 -
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.06.2014
Europa:
26.06.2014
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.06.2014
Europa:
26.06.2014

Shovel Knight: Treasure Trove - opis gry

Shovel Knight: Treasure Trove to kolekcja, w której skład wchodzi popularna dwuwymiarowa platformówka Shovel Knight, jej popremierowe rozszerzenia oraz bijatyka Shovel Knight Showdown. Składanka ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Kolekcja zawiera:

Shovel Knight

Najważniejszą częścią składanki jest Shovel Knight, dwuwymiarowa platformówka i jedna z tych gier, które zapoczątkowały modę na retro wśród twórców niezależnych. Produkcja Yacht Club Games pozwala nam się wcielić w tytułowego rycerza, którego charakterystyczną cechą jest jego broń, czyli łopata. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie inspirowanym klasycznym fantasy.

Rozgrywka dość mocno przypomina NES-owe Duck Tales. Nasz podopieczny dysponuje swoją łopatą, którą atakuje przeciwników niczym mieczem, ale potrafi też na nim skakać jak Sknerus we wspomnianym klasyku Capcomu. Zadanie polega na przechodzeniu dwuwymiarowych poziomów z punktu A do punktu B, które wybieramy na mapie świata (jak w Super Mario World), a od czasu do czasu także na walce z bossami. 

Ważną rolę odgrywają znajdźki w postaci skarbów, za które możemy nabyć w wiosce rozmaite przydatne rzeczy, np. upgrade’y dla głównego bohatera (zwiększające maksymalną ilość zdrowia i magii) i jego broni. W trakcie przechodzenia standardowych leveli możemy się także natknąć na sprzedawcę oferującego towary w rodzaju rękawic będących w stanie niszczyć niektóre elementy otoczenia czy pocisków pozwalających atakować z większych odległości.

Rozszerzenia

Edycja Treasure Trove oferuje dostęp do trzech rozszerzeń, które udostępniono po premierze podstawki. Jest to Shovel Knight: Plague of Shadows, Shovel Knight: Spectre of Torment oraz King of Cards. Każdy z tych epizodów koncentruje się na innej postaci z uniwersum Shovel Knight, a co z tym idzie, każda ma swój własny wątek fabularny i umiejętności, które różnią się od umiejętności Shovel Knighta.

Shovel Knight Showdown

Shovel Knight Showdown to bijatyka w stylu Super Smash Bros. Twórcy udostępnili szesnaście grywalnych postaci z uniwersum Shovel Knight, zarówno reprezentantów jasnej strony mocy, jak i czarne charaktery. Wojownicy różnią się umiejętnościami, a system został zaprojektowany tak, aby mogli się w nim odnaleźć zarówno wyjadacze oraz żółtodzioby. 

Główna atrakcja Shovel Knight Showdown to tryb fabularny, ale  oprócz tego udostępniono również tryb treningowy i multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Shovel Knight: Treasure Trove

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper