Ghostbusters: The Video Game Remastered

Ghostbusters: The Video Game Remastered

7,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 9.0
PS4 6.9
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
04.10.2019
Europa:
04.10.2019
Polska:
04.10.2019
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
04.10.2019
Europa:
04.10.2019
Polska:
04.10.2019

Ghostbusters: The Video Game Remastered - opis gry

Ghostbusters: The Video Game Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez Saber Interactive i wydana przez Mad Dog Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on remasterem gry z 2009 roku wydanej z okazji 35. urodzin Ghostbusters.

Główne założenia nie uległy oczywiście zmianie, a twórcy remastera skupili się przede wszystkim na poprawie oprawy graficznej. 

Gra kręci się wokół tytułowej grupy Ghostbusters, którą tworzą parapsychologowie polujący na duchy w Nowym Jorku. Akcja toczy się w 1991 roku, dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w drugiej części filmu z Billem Murrayem w roli głównej. Wcielamy się w postać przyuczanego do zadania żółtodzioba nazywanego przez ekipę “Rookie”, który dołącza do zespołu z grubsza w momencie, gdy w mieście zaczynają sobie coraz śmielej poczynać rozmaite straszydła.

Warto dodać, że bohaterom gry głosu użyczają znani aktorzy, jak wspomniany Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Ernie Hudson, Annie Potts czy Max von Sydow. Scenariusz jest zaś dziełem m.in. Aykroyda i Ramisa. 

Podczas rozgrywki odwiedzamy wiele miejsc znanych z filmów oraz walczymy ze znanymi ‘twarzami’, między innymi Slimerem. Starcia z oponentami przebiegają mniej więcej w ten sposób - najpierw wystrzeliwujemy wiązkę protonów osłabiając ducha, a następnie używamy pułapki, by uporać się z nim raz na dobre. Nie wszyscy atakują nas bezmyślnie po postawieniu kroku w nieodpowiednim miejscu - wielokrotnie będziemy musieli skanować otoczenie albo używać urządzenia pozwalającego wykryć delikwentów.

Z czasem kładziemy łapę na nowym sprzęcie oraz rozbudowujemy ten już posiadany. Służą do tego pieniądze zarabiane na łapaniu duchów, choć ich ilość może zostać zmniejszona, jeśli przy okazji zdewastujemy otoczenie. Od czasu przyjdzie nam również uwalniać opętanych nieszczęśników.

Wideo - Ghostbusters: The Video Game Remastered

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper