Asterix & Obelix XXL 2 (remaster)

Asterix & Obelix XXL 2 (remaster)

7,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.8
PC 8.0
PS4 7.4
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
OSome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
29.11.2018
Europa:
29.11.2018
Producent:
OSome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
29.11.2018
Europa:
29.11.2018

Asterix & Obelix XXL 2 (remaster) - opis gry

Asterix & Obelix XXL 2 to gra action-adventure wyprodukowana przez studio OSome i wydana przez Microids. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on remasterem z 2005 roku.

Główne założenia nie uległy zmianie. Głównymi bohaterami są tutaj dzielni Galowie, Asterix i Obelix, którzy toczą nierówną walkę z imperium rzymskim. Punktem wyjścia dla historii przedstawionej w grze jest porwanie trzech ważnych druidów przez Rzymian. Kretem, który miał tę operację umożliwić, był według rozpuszczanych pogłosek Getafix (Panoramiks). Główni bohaterowie ruszają do jaskini lwa, aby wyjaśnić sytuację. Jak się okazuje, druidzi trafili do Las Vegum, parku rozrywki zbudowanego przez Cezara w sercu Rzymu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Mission: Las Vegum bazuje na rozwiązaniach z poprzedniej części, czyli . Podczas zmagań eksplorujemy trójwymiarowe plansze (sześć ‘światów’), zbieramy porozmieszczane tu i ówdzie znajdźki, ratujemy uwięzionych druidów, walczymy, rozwiązujemy proste łamigłówki itd. Podobnie jak w pierwowzorze także i tutaj możemy przełączać się pomiędzy dwoma głównymi bohaterami. Różnią się oni umiejętnościami: Obelix jest na przykład znacznie silniejszy (dzięki czemu może przesuwać większe obiekty tudzież korzystać z armat), natomiast Asterix ze względu na swoje skromne gabaryty przeciskać się przez ciasne przejścia. Naszym podopiecznym pomocą służy również Dogmatix mogący odwracać uwagę przeciwników lub posłużyć cenną radą.

Na uwagę zasługuje system walki, który jest dość rozbudowany w porównaniu do innych gier tego typu. Warto dodać, że Mission: Las Vegum zachęca do korzystania z konkretnych umiejętności, co wiąże się z różnymi korzyściami, jak regeneracja zdrowia.

Na marginesie warto też wspomnieć, że w grze pojawiają się żartobliwe nawiązania konkurencyjnych pozycji. W świecie Mission: Las Vegum możemy się natknąć na Rzymian przypominających między innymi Mario, Sonica, Raymana czy Crasha.

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper