MediEvil (2019)

MediEvil (2019)

7,8
106 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2019
Europa:
25.10.2019
Polska:
25.10.2019
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2019
Europa:
25.10.2019
Polska:
25.10.2019

Recenzja redakcji

MediEvil - recenzja gry. Co jest martwe, nie może umrzeć
6.0
MediEvil - recenzja gry. Co jest martwe, nie może umrzeć
PS4

MediEvil (2019) - opis gry

MediEvil to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Other Ocean Interactive i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Był to remake gry z czasów pierwszej konsoli Sony.

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Głównym bohaterem jest rycerz sir Daniel Fortesque, bohater królestwa Gallowmere, który podczas bitwy z armią czarnoksiężnika Zaroka ginie w kompromitujących dla niego okolicznościach - po pierwszym ataku łuczników. Zaroka udaje się wprawdzie powstrzymać bez pomocy Daniela, ale po 100 latach antagonista wraca i stosuje skuteczniejszą strategię. Przez jego zaklęcia kraina zostaje spowita mrokiem, jej mieszkańcy opętani, a umarli wstają z grobów. W tym jednak również wspomniany Fortesque, który zyskuje szansę, by zmazać plamę na honorze. Staje się on w ten sposób ostatnią nadzieją dla Gallowmere.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jako sir Daniel odwiedzamy różne zakątki Gallowmere: cmentarze, kościoły, miasto, wieś, szpital dla obłąkanych, zamczysko, pola bitew czy latający statek widmo. Zasadniczo rzecz polega na tym, by przejść z punktu A do punktu B, ale po drodze musimy wykonywać szereg różnych czynności. Nie tylko radzić sobie ze straszydłami, ale też np. poszukiwać run, które pełnią tu funkcję kluczy, czy od czasu do czasu rozwiązywać łamigłówki. Na każdej planszy ukryty jest kielich, który napełniamy duszami pokonanych przeciwników. Jeśli uzbieramy 100 proc., będziemy mogli liczyć na pewne korzyści.

Główny bohater ma najróżniejsze rodzaje broni do dyspozycji: kilka rodzajów mieczy, łuk, kuszę, wielki młot, maczugę, a nawet udka kurczaka; do tego dochodzą też tarcze. Niektóre z tych przedmiotów można zdobyć podczas eksploracji, ale część dostępna jest tylko w tzw. Hali Bohaterów, do której trafiamy po przejściu poziomu i zdobyciu wspomnianego kielicha. 

Gra była sprzedawana w dwóch wersjach - standardowej i Deluxe. Nabywcy tej drugiej otrzymywali w prezencie m.in. bonusowy superpancerz, komiks i cyfrowy album z grafikami.

Wideo - MediEvil (2019)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper