Renegade Ops

Renegade Ops

7,4
59 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.5
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Avalanche Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2011
Europa:
14.09.2011
Producent:
Avalanche Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2011
Europa:
14.09.2011

Renegade Ops - opis gry

Renegade Ops jest strzelaniną z akcją przedstawioną w rzucie izometrycznym, wyprodukowaną przez Avalanche Studios i wydaną przez japońską firmę Sega we wrześniu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem recenzentów i graczy, notując bardzo dobrą sprzedaż.

Produkcja Avalanche Studios  przypomina połączenie Cannon Foddera, w którym zamiast oddziału żołnierzy mamy pojazd, oraz sterowanie rodem z Geometry Wars - jedna gałka analogowego pada służy do nadawania kierunku maszynie, druga do kierowania ogniem. Deweloper zadbał o to, aby rozgrywka nie była zbyt monotonna, dlatego też do wyboru mamy kilka postaci charakteryzujących się odmiennymi umiejętnościami specjalnymi. Szczególnie widowiskową zdolność posiada Jill, która raz na jakiś czas może wezwać wsparcie z powietrza. Po kilku sekundach od oznaczenia miejsca zrzutu flarą, ekran pokrywa się feerią wybuchów, w których ginie większość adwersarzy. Inna z postaci może na przykład aktywować na chwilę osłony pojazdu, odbijając w ten sposób nawet wystrzelone weń rakiety, a jeszcze inna powoduje, że na kilka sekund broń przeciwnika milknie.


Funkcję uproszczonego RPG pełnią także bardzo proste drzewka rozwoju podzielone na trzy grupy. Wydając zdobyte w trakcie misji punkty doświadczenia, gracz może na przykład zwiększyć liczbę startowych żyć czy skrócić czas oczekiwania na możliwość ponownego użycia umiejętności specjalnej. Wprawdzie od czasu do czasu mamy możliwość pilotowania śmigłowca, z pokładu którego walczymy z wrogimi siłami, jednak rdzeniem zabawy pozostają potyczki bazujące na samochodowym szaleństwie. Oprócz specjalnych właściwości, każdy pojazd ma zamontowane karabiny maszynowe i może skorzystać z kilku rodzajów pick-up weapons, takich jak rakiety czy miotacz ognia. Największe wyzwanie stanowią nie tyle starcia z bossami, co elementy czasowe, gdyż w przypadku gdy nie dotrzemy w dane miejsce na czas, gra automatycznie kończy się porażką. Oprócz zabawy w pojedynkę, Renegade Ops oferuje również tryb multiplayer.

Animacja w Renegade Ops jest bardzo płynna, choć czasem zdarzają się sekundowe zwolnienia, zarówno w jednoosobowej zabawie, jak i w trybie kooperacyjnym. Oprawa wizualna jest solidna i stanowi jeden z największych atutów gry.

Wideo - Renegade Ops

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper