Project Gotham Racing 2

Project Gotham Racing 2

8,2
50 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
28.11.2003
Producent:
Bizarre Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
28.11.2003

Project Gotham Racing 2 - opis gry

Debiutujący na rynku w 2003 roku Project Gotham Racing 2 jest drugą i zarazem ostatnią wydaną na Xboksa odsłoną wyścigowej serii Bizzare Creations. Gra rządzi się podobnymi do prequela prawami, które zostały jednak odpowiednio podkręcone przez dewelopera, dając ostatecznie sequel praktycznie idealny.

W Project Gotham Racing 2 w trakcie rozgrywki wciąż gromadzimy punkty Kudos, przyznawane m.in. za umiejętne pokonywanie zakrętów bokiem i wyprzedzanie kolejnych przeciwników zmagających się z nami na danym torze (m.in. kultowe Nurburgling, Paryż i Nowy Jork). Głównym trybem rozgrywki jest Kudos World Series, gdzie ścigamy się w czternastu kategoriach pojazdów, zaczynając od zaledwie trzech niezbyt szałowych gablot w garażu. Z biegiem czasu ilość posiadanych fur sukcesywnie się zwiększa - wybierać możemy spośród aż 102 dostępnych w grze modeli, w tym będących całkowitą nowością w serii SUV-ów. Poszczególne wyzwania zaliczamy na jednym z pięciu dostępnych poziomów trudności przedstawionych w postaci stalowego, brązowego, srebrnego, złotego i platynowego medalu. Do dyspozycji graczom lubującym się w samotnej rozgrywce oddane zostały jeszcze dwa tryby - polegające na standardowych parciu do mety i zaliczaniu "bramek" Arcade Racing oraz wyścigi z czasem, czyli Time Attack.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra wspiera usługę Xbox LIVE i pozwala bawić się online, gdzie miejsce w rankingu najlepszych kierowców wyznacza ilość Kudosów zdobyta w sieciowych zmaganiach. Co ciekawe, system pozwala wyłącznie na awans na wyższą pozycję, nie przewidując możliwości spadku.

 

Warto zaznaczyć, iż to właśnie w Project Gotham Racing 2 po raz pierwszy mogliśmy zagrać w znane z Xbox LIVE Arcade Geometry Wars. Roztrzaskiwanie zalewających ekran, różnokolorowych figur zostało zaimplementowane w postaci minigry.

Wideo - Project Gotham Racing 2

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper