Space Invaders Extreme

Space Invaders Extreme

7,6
14 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.7
PSP 7.7
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.02.2008
Europa:
04.07.2008
Polska:
06.08.2009
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.02.2008
Europa:
04.07.2008
Polska:
06.08.2009

Space Invaders Extreme - opis gry

Space Invaders Extreme to strzelanina wyprodukowana przez firmę Taito i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się początkowo na konsolach przenośnych PSP i NDS, a później przeniesiono go także na Xboxa 360, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Produkcja Taito uwspółcześnia formułę kultowego Space Invaders. Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. W grze przejmujemy kontrolę nad działkiem, które musi eliminować nadciągających z góry ekranu kosmitów. Przegrywamy jeśli zostaniemy uderzeni lub jeśli przeciwnicy uderzą o ziemię. Pewnym novum jest to, że tym razem nieprzyjaciele atakują w przeróżnych formacjach. Niekiedy razem, niekiedy osobno, a w jeszcze innych sytuacjach zmagamy się z bossem. Co więcej, poszczególne jednostki różnią się od siebie. Na przykład strzelają laserami, potrafią się rozdzielać, albo lecą ku ziemi jeśli zostaną trafione choćby tylko raz. Eliminowanie przeciwników nagradzane jest punktami. Zdobywamy ich więcej jeśli będziemy wykonywać instrukcje pojawiające się na ekranie (np. zestrzeliwać jednostki tego samego koloru).

Dalsza część tekstu pod wideo

Zestrzelenie czterech przeciwników tego samego koloru pozwala zgarnąć jedną z kilku dopałek. Jeśli zestrzelimy czterech innych, wówczas pojawi się migające UFO. Zniszczenie go włącza bonusową rundę, w trakcie której musimy wykonać jakąś wytyczną, np. zniszczyć jak największą liczbę kosmitów. To z kolei włącza tzw. Fever Time, podczas którego zadajemy o wiele większe obrażenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej przebijać się przez formacje wroga.

W głównym trybie gry, czyli Arcade, na przejście czeka pięć leveli. Poza tym jest jeszcze Ranking, to samo co Arcade ale bez możliwości powtórzenia poziomów po wtopie, Stage Mode, gdzie możemy wybrać dowolny level, oraz multiplayer. Wersja na X360 i DS oferuje przy tym funkcje sieciowe (możliwość grania razem i rankingi).

Wideo - Space Invaders Extreme

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper