Forza Motorsport 3

Forza Motorsport 3

Ocena wg platformy:

X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Turn 10 Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
22.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
23.10.2009
Producent:
Turn 10 Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
22.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
23.10.2009

Forza Motorsport 3 - opis gry

Forza Motorsport 3 to gra wyścigowa wyprodukowana przez ekipę Turn 10 Studios i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na wyłączność na Xboxie 360 (była to druga część serii wydana na ten sprzęt).

Forza Motorsport 3 wprowadziła sporo nowego względem poprzednich części. Ilość contentu jest na tyle duża, że produkcja została wydana na dwóch płytach - jedna służyła do instalacji, druga zawierała natomiast właściwą grę. Jeśli chodzi o same liczby, tytuł oferuje około czterystu samochodów od pięćdziesięciu producentów oraz około dwustu eventów rozgrywających się na torach fikcyjnych lub istniejących w rzeczywistości (takich jak Suzuka, Le Mans czy Nurburgring).

Daniem głównym Forza Motorsport 3 jest tryb kariery. To, jak będzie ona przebiegać zależy od naszych wyborów. Po jeździe testowej możemy zdecydować się na jeden z siedmiu samochodów. Wybór wpłynie na rodzaj eventów, w jakich będziemy mogli wziąć udział, oraz na przyszłe nagrody (w postaci samochodów). Czynników wyznaczających ścieżkę kariery dla nas może być jednak więcej. Wraz z kolejnymi startami zbieramy doświadczenie, a to pozwala wbijać levele i otrzymywać z czasem dostęp do lepszych aut.

Produkcja Turn 10 posiada kilka rozwiązań, które w założeniach sprzyjać mają mniej doświadczonym graczom. Wspomnieć warto o funkcji “Rewind”, czyli przewijania czasu (np. po kraksie możemy cofnąć czas i spróbować raz jeszcze pokonać felerny odcinek toru), możliwości kierowania jednym przyciskiem (za hamowanie odpowiada konsola) oraz automatyczne dokonującym się tuningu.

Twórcy postawili też spory nacisk na funkcje sieciowe. Forza 3 daje nam oczywiście sposobność ścigania się przez sieć i pobierania dlc, ale do tego dochodzi też opcja handlowania elementami graficznymi, rankingi (także dla najlepszych tunerów) oraz opcje ułatwiające wspólne (zespołowe) ściganie ze znajomymi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Forza Motorsport 3

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper